ATMALILAR GENÇLİK ŞÖLENİ MALATYADA YAPILDI

Malatya da faaliyet gösteren Atmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin gençlik kollarının düzenlediği gençlik şöleni yapıldı.

ATMALILAR GENÇLİK ŞÖLENİ MALATYADA YAPILDI
HABERİN GALERİSİ
ATMALI GENÇLER ŞÖLENİ

ATMALI GENÇLER ŞÖLENİ

Malatya da faaliyet gösteren Atmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin gençlik kollarının düzenlediği gençlik şöleni yapıldı.

Malatya Ayışığı Cefa de gerçekleşen şölen coşku içinde geçti. Açılış konuşmasını dernek yönetiminden Seyfi YÜCEL yaptı. “Atmalı gençlerin birlikteliği bizim geleceğimize ışık tutacaktır. Haksızlık ve adaletsizliğin olduğu her yerde güçlü birlikteliğe ihtiyaç var. İşte Atmalı Gençler bu alanda örnek bir örgütlenme gerçekleştirerek, bizlerin yolunu aydınlatmalı” dedi.
Daha sonra Gençlik Kolları Başkanı Seda ÇIPLAK “Bu ve benzer etkinliklerle Atmalı Gençlerin hem tanışmasını, hem de dayanışmasını pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Değerlerimize sahip çıkmalıyız Alevilik ve Kürt geleneğinden gelen kültürel değerleri sahiplenmek amaçlarımız arasında olmalı” dedi.
Atmalı Ozan Mehmet ÇIPLAK ise “Türkülerimizi alıp okuyorlar. Adımızı dahi anmıyorlar. Bu dayanışma bu denli istismarlara engel olmalı. Bunlar bizin öz değerlerimiz” dedi.
Geceye katılan Atmalı İş Adamlarından Hasan Hüseyin GEDİK "Bu toplantıya organize edenlere teşekkür ediyorum. Bundan sonra ki toplantınızın sponsoru da benim" dedi. Gençlerin yaptığı işi ciddiye almalarını tavsiye etti.
Rıza PARLAK tarafından Atma yöresinden çekilen 150 Atmalı kadının fotoğraflarından oluşan sinevizyon gösterisinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe vurgu yapıldı.
Atmalı sanatçılar Ali İhsan ÇIPLAK, Gülçin TEMİZ, Mehmet ÇIPLAK ve Ferhat ÇIPLAK şölende sahne aldı. Ali İhsan ÇIPLAK Bir birinden güzel türkülerle başlattığı coşku dinmeden diğer sanatçılarla devam etti. Türküler eşliğinde halay çeken gençlerin coşkusuna diyecek yoktu.
Ozan Mehmet ÇIPLAK ve Rıza PARLAK aralarda duygulu şiir okuyarak gençlerin coşkusuna ayrı bir renk kattılar.
Coşku ve duygu yoğunluğunun birlikte yaşandığı gecede çay pasta ve çerez ikram edildi. Saat 05.00 başlayan gece 22.00 da sona erdi.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56