ATMALILAR İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞARI YEMİNİ

Arguvan Atmalılar İlköğretim Okulu'nda okuyan öğrenciler, başarı için yemin etti.

ATMALILAR İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞARI YEMİNİ
Arguvan Atmalılar İlköğretim Okulu'nda okuyan öğrenciler, başarı için yemin etti. Okulda toplanan öğrenciler, yapılan katkılarla eğitim vermeye başlayan okulda başarılı olarak hayırseverlerin yüzünü güldürmeyi ve mutlu etmeyi hedeflediklerini belirttiler.
Öğrencilerden Ali Haydar Bayar, Sbs sınavında 6 ve 8. sınıflarda Arguvan birincilerinin kendi okullarından çıktığını belirterek, 'Biz de aynı başarıyı elde edip, okulumuza katkı sağlayan hayırseverlerin hayırlarının boşa gitmediğin göstermek istiyoruz' dedi.
2010 yılında il genelinde yapılan başarı tespit sınavında okul olarak Arguvan birincisi olduklarını hatırlatan Hazal Kabakçı da, eğitime yapılan katkıların boşa gitmediğin göstermeyi istediklerini, bunun için başarılı olacaklarını vurguladı.
Cansu Akkuş ise, ailelerinin maddi durumu yetersiz olmasına rağmen okumaları için her zaman desteklediklerini, iş adamlarının da bu güzel okulun yapımını sağladığını dile getirerek, Arguvan'ın adını Türkiye genelinde duyurmayı arzu ettiklerini, okulun yapımında öncülük yapan Atmalılar Derneği Başkanı Mehmet Alı Başıbüyük'e teşekkür ettiklerini söyledi.  Öğrenciler, hep bir ağızdan, 'Bu okulun yapımında emeği geçen tüm iş  adamlarımıza ve halkımıza layık olmak için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğimize söz verip, bizler de onlar gibi büyüdüğümüz bu topraklara minnettarlığımızı göstermek için bizden sonra yetişen nesiller için daha güzel bir gelecek hazırlayacağımıza ve onları unutmayacağımıza yemin ederiz' şeklindeki yemini ettiler.

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56