ATMALILAR İLKÖĞRETİM OKULUNDA HİZMETLİ ÜCRETLERİ HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

Atmalılar Derneği adına toplantıya katılan dernek başkanı Mehmet Ali Başıbüyük “Şu ana kadar olan hizmetli ücretlerini dernek olarak üsleneceklerini ve bundan böyle hizmetli ücretleri konusuna hiçbir şekilde karışmayacaklarını belirtti. Velilerden bir heyetle Kaymakamlıkla görüşme yapma karar aldı.

ATMALILAR İLKÖĞRETİM OKULUNDA HİZMETLİ ÜCRETLERİ HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

Arguvan Kömürlük Köyündeki Atmalılar İlköğretim Okulunda 03.11.2011 Tarihinde hizmetli ücretlerini ödeme konusunu görüşmek üzere veli toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan velilere hizmetli ücreti konusunda bilgi veren Okul Müdürü Zeynel Yücel “Şimdiye kadar bu konuda Kaymakamlıkla herhangi bir görüşme yapılmadığını belirtti.

Veliler ise “Okulun hizmetli ücretlerinin Devlet tarafında ödemesi gerektiğini” dile getirdi. Atmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına katılan dernek başkanı Mehmet Ali Başıböyük ise “Şu ana kadar olan hizmetli ücretlerini dernek olarak üsleneceklerini ve bundan böyle hizmetli ücretleri konusun da hiçbir şekilde karışmayacağını” net bir dille velilere anlatı. “Okulun yapım sürecinde Devletin beklenen desteği vermediğini yüzde 51 den yüzde 75 çıkararak engel olmaya çalıştığını, hata yüzde 25 i tam olarak ödemediğini, artık hiç konuda karışmayacaklarını konusunda derneğin yönetim karar aldığını” belirti.

Velilerden bir heyetin Kaymakamlıkla görüşmesine karar alınarak toplantı sona erdi.

Arguvan’ın diğer köy okullarında birer hizmetli çalıştığı ücretlerinin Kaymakamlık tarafından karşılandığı Atmalılar ilköğretim okulunda 97 öğrenci olması nedeni ile iki hizmetli çalıştığı öğrenildi.


RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56