ATMALILAR OKULUNDA YERLİ MALI HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Atmalılar İlkokulu ve Atmalılar Ortaokulunda Yerli Malı Haftası etikliği düzenlendi.

ATMALILAR OKULUNDA YERLİ MALI HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Atmalılar İlkokulu ve Atmalılar Ortaokulu Yerli Malı Haftası etikliğine Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Arguvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yay ve Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş katıldılar.

Saat 11.00 başlayan etkinlik ilk ve orta okul öğrencilerin hazırladığı küçük skeç ve şiirlerle devam etti. Sebze ve meyvaların yararını anlatan şiirler okundu. İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren yerli malı kullanmanın önemini anlatan kısa bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı. Uluslararası Malatya Filim Festivali etkinliğine katılmak için gelen Sanatçı Şevki Özcan "Bende Arguvan’ın Gürge ve Apası yöresindenim. Çok etkilendim çok duyguluyum emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Atmalılar İlokulu ve Atmalılar Ortaokulu Müdürü Demet Gökçe okula katkılarından dolayı Malatya Atmalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük için hazırladığı plaketi Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay tarafından verildi. Mehmet Ali Başıbüyük "Her koşulda biz öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" diyerek desteklerinin devam edeceğine söz verdi.

Pandemi döneminde cenaze için verilecek yemek paralarını "Eğitime Destek" amacıyla Okul Aile Birliği hesabına yönlendirerek okula maddi katkılar sağlayan Rıza Parlak için hazırlanan plaket Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren tarafından verildi. Rıza Parlak "Yeğnimin ölümü ile başlattığımız bu kampanya duyarlı insanların sayesinde kendiliğinden büyüdü. Umarım bundan böyle de devam eder" dedi

Emniyete görevli iki polis memurunun çeşitli ilizyon ve balonlarla yaptığı gösteri çocukların büyük ilgisini topladı.

Yeli Malı haftası için hazırlanan yemekler ikram edildi. Yemekten sonra öğretmenlerle toplantı yapan İl Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü daha sonra okulu gezerek Arguvan’a geçtiler.


Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2021, 20:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56