ATMANIN YEDİ KÖYÜNÜ KAPSAYAN TARIMSAL KALKINDIRMA KOOPERATİFİNİN GENEL KURULU YAPILDI

S.S.KÖMÜRLÜK, KURUTTAŞ, GÜNGÖREN, ALHASUŞAĞI, ÇAKMAK, GÖKAĞAÇ VE ÇOBANDERE KÖYLERİ TARIMSAL KALKINDIRMA KOOP. Adı altında 2010 yılında kurulan Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi olağan genel kurulunu yaptı.

ATMANIN YEDİ KÖYÜNÜ KAPSAYAN TARIMSAL KALKINDIRMA KOOPERATİFİNİN GENEL KURULU YAPILDI
Arguvan Atmada kurulan S.S. Kömürlük, Kuruttaş, Güngören, Alhasuşağı, Çakmak, Gökağaç ve Çobandere Köyleri Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi Olağan genel kurulunu yaptı. Toplantıda faaliyet raporu okunduktan sonra Kooperatifin tahmini bütçesi görüşüldü. Genel kurulda yönetim kurulunun yetkileride genişletildi.
Daha önce süt toplama kararı alan kooperatif ilk etapta 13 köyde sütleri toplamaya başladı. Geçmişte süt toplayan bir kuruma süt veren köylülerin paralarının bir kısmını halen alamadıklarını belirttiler bunlardan Kömürlük köyünden Sadık DAĞLI, Asar köyün de Mustafa ÇELİK ve İsaköy Sadık Bey Çiftliğinde Nadiriye KAHRAMAN yüzlerce mağdur arasında sadece bir kaçı.
Kooperatifin kuruluşundaki amacı birlikte çalışıp  yörede üretilen ürünlerin en iyi şekilde değerlendirmek. Halkın bu konuda ki mağduriyetini minimum seviye düşürmek, İsteyene süt parası yerine kaliteli ve ucuz yem temin ederek destek olmak. Kooperatifin topladığı sütler şimdilik Arguvan süt toplama merkezinde toplanılarak değerlendirilmekte.
Süt vermek isteyen üreticiler aşağıdaki Alo Süt Hatından iletişime geçebilirler.
 
ALO SÜT HATTI: 0532 786 21 94- 0505 235 24 26RIZA PARLAK

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 09:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56