BELLİKLER DERNEĞİ GELENEKSEL PİKNİK ETKİNLİĞİNİ BELLİKLERDE YAPTI

İstanbul da faaliyet gösteren Arguvan Bellikler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geleneksel pikniğini bu yıl Belliklerde gerçekleştirdi.

İstanbul da faaliyet gösteren Arguvan Bellikler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geleneksel pikniğini bu yıl Belliklerde gerçekleştirdi.

Piknik öncesi yapılan hazırlıkta Belliklerin eski okuluna bakım yapıldı, okul konaklamaya uygun olarak getirildi. Dernek Başkanı Mehmet Ali Parlak eşi Leyla Parlak ile Belliklere piknikten önce gelerek hazırlıkları yaptı. İstanbul’dan Cuma akşamı saat 17:00’de piknik için yola çıkan Belliklerliler Cumartesi sabahı kahvaltıyı Belliklerde yaptılar. İstanbul’dan gelenlere Malatya ve Yazıhan’dan katılım olurken coşkulu kalabalık köyde hasret giderip uzun süre sohbet ettiler.

Uzun yıllardır Belliklere gelemeyenler yıllar sonra özlemlerini giderirken duygulu anlarda yaşadılar. Daha sonra Kurbanlar kesildi, kesilen kurbanlarla yemekler hazırlanıp katılımcılara ikram edildi. Yemekten sonra davul zurna eşliğinde halaylar çekildi. Doğdukları topraklara yıllar sonra gelenler Bellikliler akşam saatlerinde eğlencenin dozu giderek arttı, içten türküler söylendi zaman, zamanda ağıtlar söylendi.  

Köy dernekleri pikniklerini faaliyet gösterdikleri illerde yapıyorlar ve bu pikniklere yalnızca orada yaşayan üyelerle köylüler katılıyor. Bu piknikler kendi köylerinde yapıldığı zamanda her ilden katılımlar oluyor buna en son örnekte Bellikler derneğinin yaptığı bu organizasyonda görülmüş oldu.

Uzun yoldan gelip yorulmalarına rağmen tüm katılımcılar “çekilen yorgunluğu değdi” dedi bu sözleri duymak bu organizenin amacına ulaştığının göstergesi oldu. Piknik etkinliğini katılanları tek üzen ise İstanbul da beyin kanaması geçiren İsmail Göçer oldu, ancak alınan iyi haber sonrasında piknik devam etti.

Pazar sabahı Gaze Kure ziyaretine giden ziyaretçiler sabah 05.00 yola çıkarak dileklerini yerine getirip saat 08:30 kahvaltı edip hasret giderdiler. Öğle yemeğinden sonra vedalaşıp tekrar Arguvan’a gelip saat 17:00 yolla çıkarak İstanbul’a döndüler.

Seneye buluşmak üzere giden gitti kalan kaldı,  Piknik alanı temizlenerek örnek bir davranış sergilendi Dernek yöneticileri de katılan ve katkı sunan herkese teşekkür ederken yerinde ve güzel bir organizasyon yapmanın gururunu yaşadılar


Yukarıdaki İlgili Galeriye Git tıklayarak fotoğrafları görebilirsiniz.
Aşağıdaki piknikten bir video çekimidir

 

RIZA PARLAK

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 21:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56