BELLİKLER PİKNİK ETKİNLİĞİ İSTANBULDA YAPILDI

Bellikliler ve Bellikli dostları güzel ve organizeli bir pikniğe katılmanın mutluluğu ile geç saatlere kadar günün tadını çıkardılar.

BELLİKLER PİKNİK ETKİNLİĞİ İSTANBULDA YAPILDI
Bellikler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından organize edilen piknik etkinliği İstanbul Yayla piknik alanında yapıldı. Coşkulu geçen pikniğe katılanlara Dernek Başkanı Mehmet Ali Parlak hoş geldiniz konuşması yaptı. Parlak konuşmasında “Bellikler bir köyden daha ziyade bir aileyi temsil ediyor. Balı, Göçer, Durna, Karakuş, Parlak, Suna ve Sivrikaya kardeşlerden oluşan bir aile olduğunu amaçlarının birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek, tanışmak, kaynaşmak, akrabalık bağlarını canlı tutarak Birlikte değerlerimize sahip çıkıp, yarına taşımak adına buradayız” dedi.
Ali Sivrikaya’da katılımcılara hitap etti, duygularını anlatıp hoş geldiniz mesajını verdikten sonra sahneye Bellikler köyünden Rıza Parlak’ı davet etti. Parlak okuduğu şiirleri ile katılımcılara köye duyulan özlemi anlattı, duygu dolu dakikalar yaşattı. Rıza Parlak Belliklerde boynu bükük bir nergis olduğunu nergisin boynunun bükük kalmaması için her yıl nergis zamanı köye ziyaretine gittiğini kendine has anlatımı ile aktardı,köylülere mesaj verdi.
Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı ile Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş kısa bir konuşma yaptılar, birliktelik ve dayanışmanın önemini vurguladılar. Kaymakam Maraşlı İstanbul’daki Arguvan Derneklerinin birlik beraberliğinden duyduğu memnuniyeti belirtti, Piknik etkinliğine katılmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.
Konuşmalardan sonra Bellikler Derneği kadın kollarında başarılı çalışmalar yapan Güneş Suna, Şerife Durna ve Leyla Parlak’ın plaketleri Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş ve Çavuş Köyü Dernek Başkanı Abbas Genç tarafından verildi. Plaket töreninden sonra Hıdır Göksu, Cengiz Fidan ve Adıgüzel Göksün sahne alarak Arguvan Türküleri ile katılımcılara türkü ziyafeti verdiler.
Davul zurna eşliğinde çekilen halaylar ve oynanan sinsin oyunu beğeniyle izlendi. Pikniğe Katılan Bellikliler ve Bellikli dostları güzel ve organizeli bir pikniğe katılmanın mutluluğu ile geç saatlere kadar günün tadını çıkardılar. Katılımcılara Yönetim Kurulu ve kadın kolları güzel bir misafirperverlik örneği gösterdikleri gibi hazırlanan yöresel yemeklerden ikramlarda bulundular.
Malatya Tanıtım günleri kapsamında İstanbul’da bulunan Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş ve Yönetim Kurulu, Köy Derneklerinden Göçeruşağı Köyü Dernek Başkanı Hakkı Genç, Gökağaç, Kömürlük, Doydum, Kurutaş, Çavuş, Minayik (Kuyudere), Konakbaşı (Apası) Dernek Başkanları katıldı. Yazıbaşı (Narmikan) Derneği cenazeden dolayı gelemediğini bildirdi.
 www.arguvanhaber.com

Foto: Rıza Parlak
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56