BOZAN KÖYÜNÜN SORUNLARI ÇÖZÜM BEKLİYOR

Arguvan Bozan Köyü’nün içme suyu, köprü ve kanalizasyon sorunu bu yılda çözüm bekliyor.

BOZAN KÖYÜNÜN SORUNLARI ÇÖZÜM BEKLİYOR
BOZAN KÖYÜNÜN SORUNLARI,UMUTLA BU YILDA ÇÖZÜM BEKLİYOR
 
Arguvan Bozan Köyü’nün içme suyu, köprü ve kanalizasyon sorunu bu yılda çözüm bekliyor.
Bozan Köyünde yaşayanlar, köylerinin içme suyu sorunu olduğunu yıllardır devam eden sorunlarına yaz gelmeden çözüm bulunmasını istediler. Özellikle yaz aylarında suda bulunan bakteriler ve içilemez raporuna rağmen, sıkıntılar halen devam ediyor. Her ne kadar geçen yıl su deposunun genel bir bakımı yapılsa da bu yıl aynı sorunların devam edeceği aşikardır.
Ayrıca köyün Sazlıca Deresi geçişi ise ayrı bir sorun olarak yıllardır bekliyor. Köyün karşısında bulunan ve Sazlıca Deresi ile ayrılan yerde, ziyaret yerine gidilmesinde ve mezarlık ziyaretinde kışın çok büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Buraya yapılacak olan köprünün menfezleri ve künkleri 3 yıldır harman yerinde bekliyor. (sanırım çürümelerini bekliyorlar) Bozan Köylüleri bu köprü ne zaman yapılacak diye diye, bekleyip duruyorlar…  
Bugünlerde kar sularının erimesi ile birlikte derenin su seviyesinin artması nedeniyle ziyaret yerine ve o istikamette bahçe ve arazisi bulunanlar zor anlar yaşamaktalar.
 Bozan Köyünde yaşayanlar kışın derenin su seviyesinin yükselmesinden dolayı, bir cenaze olduğunda yüksek taşımalı araç bulamazlarsa hayvan sırtında cenazelerini taşıyorlar. Köylüler yıllardır söz verilmesine rağmen, sözlerin yerine getirilmemesinin nedenini merak ediyorlar. Yerel yöneticilere ve ilgili kurum yetkilileri ile birlikte siyasetçilere de sorunlarını anlattıklarında , bekleyin halledeceğiz veya hallederiz diyorlarmış. Hiç kimse yapamayız demiyormuş. Ama her ne hikmetse bir türlü halledilemiyor bu köprü işi.
Köy Muhtarı Muharrem Öztürk, köylülerin haklı taleplerini bildiğini bu konuda yaptıkları girişimlerin sonuç vermediğini soruna çözüm bulmak için  il genel meclisi üyeleri ve Belediye başta olmak üzere diğer kurum yetkililerine defalarca köyün dernek başkanı ile sorunu ilettiklerini her kış gelmeden yapılacağının sözleri verilmesine rağmen sorunun çözülmediğini ancak umudunu yitirmediğini, gelecek dönem için ümitli olduğunu belirtip çözüm arayışlarının devam ettiğini belirtti.
Muhtar Muharrem Öztürk Ayrıca köyün kanalizasyonunun yapılmadığını, yazın atık suların çevreye koku saldığını ve bu yüzden de çok sıkıntı çektiklerini ifade etmektedir.
Haber: Ali İhsan Öztürk
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56