BOZAN MAHALLESİNDE YAPILAN HİZMETLER

Bozan Mahallesi Muhtarı Hatun Yılmaz'ı ziyaret ettik. Kadın olarak muhtar olmanın zorlukları ve Bozan Mahallesine yaptığı hizmetler.

BOZAN MAHALLESİNDE YAPILAN HİZMETLER

Bozan Mahallesinde Yapılan Hizmetler

Rıza Parlak

Arguvan Bozan Mahallesinde Arguvan'daki iki kadın muhtardan biri olan Hatun Yılmaz'ı ziyaret ettik. Kadın olarak muhtar olmanın zorlukları ve Bozan Mahallesine yaptığı hizmetleri konuştuk. Gittiğimizde bahçesinde sabah kahvaltısında misafir ağırlayan muhtarımız değerli zamanından bizlere de ayırarak mahalleye yaptığı hizmetlerden kısaca söz etti.

Muhtar Hatun Yılmaz'a seçildikten sonra mahalleye yaptığınız hizmetlerden bahseder misiniz diye sorduğumuzda şunları anlattı. “ İlk olarak sulama suyumuz arkla geliyordu. Böylece su kaybımız çok oluyordu. Sulama suyunu borularla taşıyarak bunu önlemiş olduk. Sultan Hatun Ziyaretine  geçiş köprüsünü yaptırdık. Köprü yapımında bazı vatandaşlar sorun çıkarsa da başardık. Mezarlıkları etrafını yaklaşık bir kilometre tel ile çevirdik. Bin kök çam ağacının dikimini yaptık. Mahallenin kanalizasyonunu yaptırdık. MASKİ müdürümüze bu konuda teşekkür ediyorum. 5 KM alandan yeni bir su kaynağından su getirip şebekeyi yeniledik. Mahallenin içini kumlayarak çamurdan kurtardık. Kilit taş içinde yaptığımız çabalar sonuç verdi iki ay içerisinde kilit taş da yaptıracağımıza dair söz aldık. Ellimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bu hizmetler için gerçek anlamda çaba harcadık özelikle MASKİ bizlere yeterince destek verdi sağ olsunlar. Araç konusunda Arguvan Belediyesi de bizlere destek oldular” dedi.

Bir atasözü vardır “Ağlamayana mama yok” diye muhtarımız bu konuda gerekli mercilere başvurarak mahallesine sesini duyurmuş ve gerekli hizmetlerden payına düşeni hak ederek mahallesine yansıtmış. Diğer mahalle muhtarlarımızın da gerekli hizmetleri alma konusun da duyarlı ve kararlı olduklarında beklenen hizmetlerden payına düşeni alacaklarının gösteren örnek bir çalışmadır.

Not: Bozan Mahallesin de bulunan Sultan Hatun Ziyaretti de sık ziyaret edilen bir yatır. Uzunca anlatılan öyküsünü kısa bir zamanda köşemde sizlerle paylaşılacaktır. Rıza Parlak
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56