ÇALIK; YONCALI BARAJI 15 MAYISTA İHALEYE ÇIKACAK

AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Arguvanda yapımı yılan hikayesine dönen Yoncalı Barajı’nın yapımı için 15 Mayıs’ta ihaleye çıkılacağını bildirdi.

ÇALIK; YONCALI BARAJI 15 MAYISTA İHALEYE ÇIKACAK

AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Arguvanda yapımı yılan hikayesine dönen Yoncalı Barajı’nın  yapımı için 15 Mayıs’ta ihaleye çıkılacağını bildirdi. 

AKP Arguvan İlçe Danışma Toplantısı parti binasında gerçekleştirildiği toplantıda Milletvekili Öznur Çalık  “Büyükşehir yasası ile birlikte Arguvan’da kendi ilçe sınırları içerisinde daha büyük bir ilçe oldu” dedi.

Yoncalı Barajı’nın Arguvan’ın ayağa kaldırılmasında çok önemli bir proje olduğunu ifade eden Çalık, “Yoncalı Barajı maalesef işler bazen istediğimiz gibi gitmeyebiliyor. Daha önce projesi yapılan barajımız yeterli çalışma yapılmadığı için, projesi çok randımanlı olmadığını gördüğümüz için yeniden revizyonunun yapılmasını istedik. Revizyonun yapılması ile ilgili olarak projeye çıkıldı ve ihaleye çıkıldı, buraya 8 milyon TL. bütçe ayrıldı. Ama maalesef müteahhit firma iflas ederek gitti. Şimdi burası için bakanımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda İnşallah 15 Mayıs’a kadar yapım ihalesi yapılacak. Hayırlı ve uğurlu olsun. Yapılacak tüm çalışmaları hep birlikte takip edeceğiz” şeklinde konuştu.

Çalık, Arguvan’a hastane yapılması için öncelikle ilçe nüfusunu yeterli olması gerektiğini söyleyerek, ilçe ile ilgili olarak kendilerine aktarılan sorunların çözümünün takipçisi olacaklarını ifade etti.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56