ÇAVUŞ KÖYÜNDE TEŞEKKÜR YEMEĞİ VERİLDİ

Arguvan Çavuş köyünde içme suyu getirilmesinde emeği geçenlere teşekkür yemeği verildi.

ÇAVUŞ KÖYÜNDE TEŞEKKÜR YEMEĞİ VERİLDİ
Arguvan Çavuş köyünde içme suyu getirilmesinde emeği geçenlere teşekkür yemeği verildi.

6 Eylül 2013 günü Çavuş köyünde verilen teşekkür yemeğine katılan Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay ve Muhtar Vahap Genç birer konuşma yaptılar. Akşam ise çok sayıda sanatçının da katıldığı yemekli eğlenti gerçekleştirildi.

Kaymakam Zafer Oktay Çavuş köyü muhtarının çalışmalarını izlediğini ve yardımcı olduğunu belirterek içme suyunun getirilmesinde katkı sunanlara teşekkür etti.

Çavuş köyü muhtarı Vahap Genç, konuklara ve köylülere hoş geldiniz dedikten sonra kısa bir konuşma yaptı. Bu konuşmada çalışmalarından söz etti, duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Muhtarlığının dört yılında Çavuş köyü için yaptığı çalışmaları sıraladı. 

Yol (2009): Hekimhan-Arguvan karayolundan köye kadar olan bölümün asfaltlanması yenilendi.

Sulama Suyu Kanalı (2010): Armutlu (Kuşu) köyünden Çavuş’a kadar 3,5 kilometrelik kapalı sulama suyu kanalı sistemi yapıldı.

Kanalizasyon ve Arıtma Sistemi (2011): Köyün kanalizasyon şebekesi ve dörtlü arıtma sistemi kuruldu.

Kilit Taş döşeme (2012): Köyün sokaklarına kilit taş döşendi.

İçme Suyu (2012): Eymir yolu üzerine vurulan artezyenden güneş enerjisi ile çalışan panel aracılığıyla çıkarılan su köye aktarılarak içme suyu zenginleştirildi. 

Muhtar Vahap Genç konuşmasının sonunda “Bu süreçte hizmet aldığım kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum, bu  yemeği de teşekkür yemeği olarak düzenledik. “Çavuş köylüleri her bardak su içişlerinde kaymakam Zafer Oktay’ı görecekler ve anımsayacaklar” dedi.

Akşam yemeğinde Muhtar Vahap Genç tüm katılanlara, özellikle Yard. Doç Dr. Nesim'i Genç'e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Müslüm Bozkurt, Hıdır Göksu, Sadık Şimşek, Museyip Topal, Süleyman Özerol, Seyfi Sofu, Gani Özbay ve daha birçok kişi çeşitli yöre türkülerini seslendirdiler.

Kaynak:Süleyman Özerol
www.arguvanhaber.com

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56