ÇAVUŞ KÖYÜNÜN YENİ İÇME SUYU KÖYE GETİRİLİYOR

Suyun köye getirilip kullanılması için ayrıca çalışma başlatıldı. 2200 metre boru döşenmesi ve sondaj yapılan yere bir oda yaptırılarak güneş panellerinin yerleştirilmesi işinin ihalesi de yapıldı.

ÇAVUŞ KÖYÜNÜN YENİ İÇME SUYU KÖYE GETİRİLİYOR
Arguvan Çavuş Köyünün içme suyu sorununa çözüm bulmak amacıyla başlatılan sondaj çalışması ile su arama sonucunda saniyede yaklaşık 3 litre su bulunmuştu. Suyun köye getirilip kullanılması için ayrıca çalışma başlatıldı. 2200 metre boru döşenmesi ve sondaj yapılan yere bir oda yaptırılarak güneş panellerinin yerleştirilmesi işinin ihalesi de yapıldı.

Su kısa bir süre sonra 2200 metre mesafeden köyün içme suyu deposuna getirilip köylülerin kullanımına sunulacak.  Çavuş köyünde yaşayanlar suyun çıkartılarak köye getirilecek olmasından dolayı mutlu olduklarını çalışmaya emeği geçenlere ve destek verenlere teşekkür ettiler.  

Çavuş Köyü muhtarı Vahap Genç'in girişimleri ve gayretleri sonrasında Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay'ın  katkıları ile başlatılan çalışmayla yıllardır devam eden soruna çözüm bulunmuş oldu.

Bu hizmete maddi katkı sunmak isteyenler Köy muhtarlığı ile İstanbul ve Malatya’da bulunan Çavuş köyü dernekleri aracılığı ile katkılarını sunabilirler.

www.arguvanhaber.com
Ersoy Eren

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56