ÇAYIRLI KÖYÜNDE ABDAL MUSA LOKMASI VE CEMİ YAPILDI

İstanbul’da faaliyet gösteren Arguvan Çayırlı (Arakel) Köyü Derneği organizesi ile İstanbul’dan Çayırlı Köyü’ne giden köylüler Bayramının ikinci gününde köyde yaşayanlarla birlikte Abdal Musa Lokması ve Cem yaptılar.

ÇAYIRLI KÖYÜNDE ABDAL MUSA LOKMASI VE CEMİ YAPILDI

Arguvan Çayırlı (Arakel) Köyü’nde Abdal Musa Birlik Lokması ve Cem yapıldı.

İstanbul’da faaliyet gösteren Arguvan Çayırlı (Arakel) Köyü Derneği organizesi ile İstanbul’dan Çayırlı Köyü’ne giden köylüler Kurban Bayramının ikinci gününde köyde yaşayanlarla birlikte Abdal Musa Lokması ve Cem yaptılar.

Bayramın birinci günü kurbanlar kesilip, hazırlıklar yapıldı. İkinci günü öğlen saatlerinde Abdal Musa Lokması hazırlanarak dağıtıldı. Ermişli Emirler mezrasından Dede Abdullah Bakır, Metin Erbek ve Soner Erdoğan’ın yönettiği cem akşam saat 17.00’de başladı. Katılımın yoğun olduğu cem de, duygulu anlar yaşanırken cemden sonra eski geleneklere göre hazırlanan kömbeler ve lokmalar dağıtıldı.

Köyde yaşayanlar derneğin öncülüğünde yapılan etkinliklerden duydukları memnuniyeti belirtip, her yıl etkinliklerin devamını beklediklerini söylediler.

Dernek Başkanı Kemal Deneri Kurban Bayramını köyde geçirmek muhtarlıkla birlikte Abdal Musa Birlik Lokması ve Cemini yapmak üzere yönetim kurulu karar aldıklarını, yaptıkları organize ile köye geldiklerini, etkinliğin başarılı geçmesinden memnun olduklarını, tüm katılımcılara ve köylülere teşekkür ettiklerini belirtti.RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56