CHP, ADAY ADAYLARI EĞİTİMİ 5-6 TEMMUZDA GAZİANTEP'TE YAPILACAK

Arguvan’da şimdilik başvuru yapan 27 kişi bu eğitimi alacak.

CHP, ADAY ADAYLARI EĞİTİMİ 5-6 TEMMUZDA GAZİANTEP'TE YAPILACAK
Cumhuriyet Halk Partisinden Arguvan’da Belediye Başkanı veya Belediye Meclis Üyesi aday adayı olmak isteyenlerin katılacağı Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları eğitimi 5-6 Temmuz tarihlerinde Gaziantep’te yapılacak.

Arguvan’da şimdilik başvuru yapan 27 kişi bu eğitimi alacak. Başvuru yapanlardan 10 kişi Belediye Başkanlığı’na 17 kişide Belediye Meclis Üyesi aday adaylığına başvuru yapabilme hakkını elde edebilmek için eğitim alacaklar.

Eğitim alanların aday adayı olma zorunluluğu bulunmadığı için kesin aday adayları daha sonra yapılacak başvurular sonrasında belli olacak.

İki gün süreli olarak planlanan eğitim çalışmalarında, İletişim, Halkla İlişkiler ve Propaganda dersinin yanında;  yerel yönetimlerle ilgili teorik konular ele alınacak ve program, başarılı sosyal demokrat belediyecilik uygulamaları sunumuyla sonlandırılması bekleniyor.

Eğitim sertifikasını alacakların daha sonra belirlenen takvim aralığında Belediye Başkanlığı veya Belediye Meclis Üyesi aday adaylığına başvuruda bulunabilecek.


www.arguvanhaber.com


 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 07:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56