CHP ARGUVAN İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan ile İl ve ilçe yöneticileri ile danışma kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda, yerel ve genel konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

CHP ARGUVAN İLÇE DANIŞMA  KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arguvan İlçe Örgütü tarafından ilçe danışma kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
 
Toplantıda konuşan CHP Milletvekili Veli Ağbaba, “İlçeleri, belediyeleri bölüyorlar, parçalıyorlar ki yeni belediye kazansınlar. Hani nerede sizin adaletiniz? Daha çok belediye başkanlığı alabilmek için, çevirmedikleri numara kalmadı” dedi.
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan ile İl ve ilçe yöneticileri ile danışma kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda, yerel ve genel konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Arguvan İlçe Başkanı Hasan Yücel, uzun yıllar aradan sonra İlçe Danışma Kurulu Toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek, katılımcılara teşekkürlerini iletti.
 
“HALKIN TOKADINI YİYECEKLER”
 
Daha sonra söz alan CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise yaptığı konuşmada “İl danışma kurulu toplantısının ardından, ilçe danışma kurulu toplantılarımıza devam ediyoruz. Danışma kurulu toplantılarıyla, özgürce tartışılan ortamlar hazırlıyor. Bu nedenle bu toplantıları çok önemsiyoruz” dedi. Kiraz, İl Örgütü olarak yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler vererek “belde belediyelerinin kapanmasına karşı çıktık. 39 Beldede referandum gerçekleştirdik. Belde halkının %95’i belediyelerinin kapanmasına karşı çıkıyor. Halka rağmen siyaset yapanlar, halkın tokadını yiyecekler. 29 Ekim’de halkın Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamasına yasak koyanlara tüm Türkiye’de olduğu gibi biz de Malatya’da gerekli cevabı verdik. Büyük bir coşkulu bir kalabalıkla Atatürk anıtına çelenk sunup, Cumhuriyete ilelebet sahip çıkacağımızı haykırdık” dedi.
 
“APAR TOPAR ÖNÜMÜZE KONULDU”
Danışma Kurulu toplantısında son konuşmayı CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yaptı. Ağbaba, “ Mecliste görüşülen Büyükşehir Yasası bir yıkım yasasıdır. Sanki Büyükşehir yasası değil, büyük haksızlık yasası. Bir gece yarısı operasyonuyla meclise getirilen yasa , hiç kimseden görüş alınmadan , vekillerin bile haberi olmadan apar topar önümüze konuldu. İlçeleri, belediyeleri bölüyorlar, parçalıyorlar ki yeni belediye kazansınlar. Hani nerede sizin adaletiniz? Daha çok belediye başkanlığı alabilmek için, çevirmedikleri numara kalmadı. Bakın şimdi Malatya sizce Büyükşehir olmaya hazır mı? Yüzlerce sorunla boğuşan Malatya, bütünşehir olduktan sonra daha derin sorunları ortaya koyacaktır. Biz Büyükşehir yasasının bu şekilde çıkarılmasına, yüzlerce yıllık tarihi olan beldelerin kapatılmasına karşıyız.” Dedi.
 
“EN CAN ALICI SORUN: İNSAN HAKLARI İHLALLERİ”
Ağbaba, Türkiye’de sadece çıkarılmak istenilen yasalarda değil, hayatın her alanında haksızlıklar, hukuksuzluklar olduğunu belirterek, “İnsan hakları ihlalleri Türkiye’nin en can alıcı sorunlarının başında geliyor. Cezaevleri bilim adamları, siyasetçiler, öğrencilerle dolu. Haksızlığa karşı koyanları, cezaevlerine koyuyorlar. Ergenekon Davası da aynı , KCK davası da aynı. AKP kendine muhalif gördüğü herkesi , cezaevleriyle korkutuyor. Bu bozuk düzene karşı koymaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Veli Ağbaba Basın Bürosu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56