CUMHURİYETİN 87.YILI ARGUVAN’DA COŞKU İLE KUTLANDI

Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı yaptığı konuşmasında “Değerli Arguvanlılar bir 29 Ekimi daha kutladığımız bu günde birlik ve beraberlik içinde şanlı tarihimizden aldığımız sorumluluk içerisinde yaşadığımız asıra gerek milletimiz gerekse insanlık adına Türkiye damgası vurma heyecanı içerisinde olalım dedi.

CUMHURİYETİN 87.YILI ARGUVAN’DA COŞKU İLE KUTLANDI
Arguvan da Cumhuriyetin 87 yılı coşkuyla kutlandı.29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısı ile düzenlenen Kompozisyon yarışmasında birinci olan çocuklara ödüller verildi. Halk Oyunları gösterisi, çocukların skeçleri ve tören geçişiyle sona erdi.
 
Bayram Kutlamasına Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Arguvan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Oğuz Bayramoğlu, Jandarna Komutanı Aykan Özsarı, Emniyet Amiri Mehmet User Milli Eğitim Müdürü Adnan Gönültaş kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 
Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlının kutlamalar kapsamında yaptığı konuşması.
 
Büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetin 87 yılını kutlamaktayız bu büyük günde, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını  ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehit ve Gazilerimizi milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz Cumhuriyet milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Tarih boyunca yaşamış iyiye yardım elini uzatmış kötüye baş kaldırmış olan Türk ulusu engin bir sevinç içinde Cumhuriyetine sahip çıkmaktadır. Cumhuriyet idaremizde milli sınırlarımız içinde yaşayan ve Türkiye Cumhuriyeti devletimize vatandaşlık bağı ile bağlı bulunan her vatandaşımız hiçbir fark ve ayrımcılık gözükmesizin eşit kabul edilmektedir. Milletimiz kaderde, kıvançta ve tasada biridir ve beraberdir. Cumhuriyet çağdaş hukuka dayalı bir devlet idaresi olduğu kadar halk içinde de bir yaşam tarzıdır kadının erkekle eşit hale gelmesini toplumsal ve kamusal hayata hak ettiği yeri almasını sağlayan cumhuriyettir. Demokratik Cumhuriyet Türk kadınına verdiği rol sayesinde ulusal gücümüzü en az iki misine katlanmıştır. Cumhuriyet çağdaş yaşamı ilerici katılımcı bir ruhu  toplumun huzuru milli dayanışma adalet anlayışı içinde insan haklarına saygılı Atatürk milliyetçiliğine bağlı laik demokratik bir sosyal hukuk devletini ifade eder. Cumhuriyet bir büyük dönüşüm, hayatın her alanında bir zihniyet devrimi, dünyayla birlikte düşünebilmek, zamanın ruhunu yakalayabilmek, evrensel uygarlığın ortak dilini konuşabilmektedir. Bu yolda  çağdaş medeniyetler seviyesinde ilerlediğimiz günümüzde tarihimizde, kültürümüzde ve dilimize sahip çıkmak zorundayız ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün deyişiyle bir millet kendi benliğine sahip çıkmaksa başka milletlere yem olur gençlerimizi bu bilinç ile yetiştirmek hepimizin asli vazifesidir

 “Değerli Arguvanlılar bir 29 Ekimi daha kutladığımız bu günde birlik ve beraberlik içinde şanlı tarihimizden aldığımız sorumluluk içerisinde yaşadığımız asıra gerek milletimiz gerekse insanlık adına Türkiye damgası vurma heyecanı içerisinde olalım. Bayramınızı bu duygularla tebrik eder nice bayramları yepyeni ufuklarla tükenmez umutlarla kutlamanızı diler hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.
 
 Haber Kaynağı VE Fotoğraflar : Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi
 
 
 
Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56