DOKUZ ATMA DERNEĞİNİN YAYINLADIĞI BİLDİRİ

İstanbul da Bulunan Dokuz Atma Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulları, 11.11.2012 tarihinde toplanmış aşağıdaki bildiriyi yayınlamayı kararlaştırmışlardır.

DOKUZ ATMA DERNEĞİNİN YAYINLADIĞI BİLDİRİ

İstanbul da Bulunan Dokuz Atma Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulları, 11.11.2012 tarihinde toplanmış aşağıdaki bildiriyi yayınlamayı kararlaştırmışlardır.

1) 03.11.2012 tarihinde İstanbul da yapılan toplantıda Atmalı İşadamları ve Derneklerin (sadece bir dernek) katılımıyla kuruluşu duyurulan Atmenike /Atmi Vakfinın kuruluşu ile ilgili aşağıda ismi bulanan ve Malatya Arguvan Yukarı Atmayı oluşturan dokuz derneğin hiç birisine haber verilmemiştir. Ayrıca Arguvan Yukarı Atma adına bu faaliyeti yürüten şahıs ve kurumların hiçbir şekilde yukarı atmayı temsil yetki ve yeterliliğine sahip olmadıkları konusunda fikir birliğine varılmıştır. Bu konuda yakın bir zamanda kamuoyu detaylı bir şekilde bilgilendirilecektir.

2) Atma Derneği adına yayın yapan Atmalılar haber sitesin de Şemsettin Polat ile yapılan söyleşide Şemsettin Polat ın bizleri kast ederek küçümseyici hakaret içeren söylemini kınıyor Bizleri sorgulamak bilgi ve cesaretimizi ölçmek Şemsettin Polat ın haddi ve görevi değildir buna hiçbir şekilde Şemsettin Polat’ın bilgi ve birikimi yetmez. Aynı söyleşide de bizlerin okul yapımına karşı çıktığımız söylemi hiç bir şekilde doğru değil. Bizler alınan kararları hiçe sayarak oluşturulan komiteyi devre dışı bırakarak hareket eden Şemsettin Polat’ın dayatmacı, uzlaşmaz tutumu ve Malatya daki Atma derneğinin bu konudaki pasif davranışından dolayı okul yapımı için oluşturulan komiten çekildik. Şemsettin Polat’ın yer aldığı okul projesinde yer almayacağımızı Atma Derneğine bildirdik.

3) Yukarıda bahsi geçen her iki konuda Atma Derneği gerekli açıklamayı ve düzeltmeyi yapmadığı sürece bizler bundan sonra atma derneği ile ilişkimizi gözden geçireceğiz 

4) Bizler bundan sonra yöremizle ilgili yapılacak her türlü etkinlik ve faaliyette ortak karar hareket edeceğimizi kararlaştırdık

Ballıca Derneği
Bellikler Derneği
Çakmak(Sığırcıuşağı) Derneği
Çobandere (Şotik) Derneği
Göçeruşağı Derneği
Gökağaç Derneği
Kömürlük Derneği
Kuruttaş Derneği
Kınık Derneği
           
             
            

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56