EVRENSEL İNSAN HAKKLARI SAVUNUCUSU ATMALILAR İLKÖĞRETİM OKULUNU ZİYARET ETTİ

İLO-AB-ICFTU Evrensel İnsan Hakları Savunucusu İsmail TOPKAR Arguvan’da ki Atmalılar İlköğretim Okulunu yerinde ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

EVRENSEL İNSAN HAKKLARI SAVUNUCUSU ATMALILAR İLKÖĞRETİM OKULUNU ZİYARET ETTİ


İLO-AB-ICFTU Evrensel İnsan Hakları Savunucusu İsmail TOPKAR Arguvan’da ki Atmalılar İlköğretim Okulunu yerinde ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yüzde 75 vatandaş ve yüzde 25 devlet desteğiyle yapılan okulda devletin payına düşen yüzde 25’in ödenmemesini araştırırken aynı zamanda “neden okul yapımında yüzde 51 yüzde 49 olması gerektiğinin üzerinde duracağını” söyledi. İsmail Topkar Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük  ile birlikte Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı’yı da ziyaret edip konu hakkında bilgi aldıktan sonra Malatya’ya geçti.

Malatya da Vali Yardımcısı İnci Sezer Becel ile görüştükten sonra “bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesinin eğitim için verilen çabanın “zurnanın son deliği” olarak yorumlanmasının kabul edilemeyeceğini” belirti. “Haksızlığın olduğu her yere haklının yanında olacağını” dile getiren İsmail TOPKAR daha sonra Malatya’yı gezdikten sonra İstanbul’a döndü.
 

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56