EYMİR KÖYÜNDE BİRLİK VE BERABERLİK ŞENLİKLERİ YAPILDI

Arguvan Eymir Köyünde 2.Eymir Köyü Birlik ve Beraberlik Şenlikleri 30-31 Temmuz tarihlerinde yapıldı. Eymir köylülerinden oluşan Komite tarafından organize edilen etkinliğin ilk gününde Köme Harman Futbol turnuvası yapıldı.

EYMİR KÖYÜNDE BİRLİK VE BERABERLİK ŞENLİKLERİ YAPILDI
Arguvan Eymir Köyünde 2.Eymir Köyü Birlik ve Beraberlik Şenlikleri 30-31 Temmuz tarihlerinde yapıldı.Eymir köylülerinden oluşan Komite tarafından organize edilen etkinliğin ilk gününde Köme Harman Futbol turnuvası yapıldı.
Eymir Köylülerinden oluşan dört takım Göze Spor, Armutlu Spor, Eymürcük Spor ve Oluk Spor takımları arasında maçlar yapıldı. Göze Spor ve Oluk Spor Maçlarını kazanıp finale kaldılar. İlk gün etkinliği bu şekilde tamamlandı.
Etkinliğin ikinci günü akşam saat 17.00’de finale kalan Göze Spor ve Oluk Spor arasında yapılan maç ile başladı. Oluk Spor maçı 1-0 kazanarak şampiyonluğu kazandı.
Akşam programı saat 20.00’de Eymir Köyü Kültür Evi önünde başladı. Sunuculuğunu Sultan Bedelcigilin yaptığı programda Eymir Köyü Muhtarı hoş geldiniz konuşması yaptı. Konuşmadan sonra şampiyon olan takıma kupayı Eymir Köyü Muhtarı ve Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan birlikte verdiler.
Etkinlikte daha sonra Eymir köylüleri ve etkinliğe katılan misafirlerin seslendirdiği türküler söylendi, halaylar çekildi. Eymir köylülerinin okuduğu şiirler dinlendi.
Program aralarında önceden hazırlanan vefat eden Eymir Köylülerinin görüntülerinden oluşan slâytlar ilgi ile izlendi. Duygu dolu dakikalar yaşandı.
Tiyatro sanatçısı Nihat Mürşitpınar tarafından hazırlanan ve oynanan Gılgamıştan Karagöze Hacivat-Karagöz gösterisini çocuklarla birlikte büyüklerde ilgi ile izledi beğeni kazandı.
Geç saatlere kadar devam eden programa katılım yoğun oldu. Kültür evi önü ve bahçesi yeterli olmadı. Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Askerlik Şube Başkanı Ümit Kutay, Eymir Köyü Muhtarı Abdullah Tatar, Eymir Köyündeki Dernek Başkanı Hasan Ayaz, Malatya Eymir Köyü Derneği Yönetim Kurulu, İstanbul Eymir Köyü Derneği Başkan Yardımcısı Ali Zafer Budak, Antalya Hacı Bektaş Vakfı Şube Başkanı Müslüm Turgut ve Ankara Arguvanlılar Dernek Başkanı Asım Aydoğdu katılırken yakın köylerle birlikte Arguvan ve köylerinden de katılım oldu.
Etkinlik 2010 yılında olduğu gibi kurulan bir komite tarafından Amatörce yapılmasına rağmen oldukça başarılı geçti. Komite bu etkinliğin gelecek yılda daha organizeli yapılabilmesi için çalışmaların zaman geçirilmeden başlatılması gerektiğini vurguladı.
Etkinlik havai fişek atılarak tamamlandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56