EYMİRLİLER SOMALI MADEN ŞEHİTLERİNİ ANDILAR, MEVLÜT ASLANOĞLUNUDA UNUTMADILAR

Arguvan’ın Eymir Mahallesinde (Eymir Köyü) kömür madeni ocağında meydana gelen faciada hayatını kaybeden 301 madenciye anma programı düzenlendi. Anma programında İstanbul Avcılar'daki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden CHP Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu’da unutulmadı.

EYMİRLİLER SOMALI MADEN ŞEHİTLERİNİ ANDILAR, MEVLÜT ASLANOĞLUNUDA UNUTMADILAR

Türkiye'yi yasa boğan Soma maden faciasının ardından yurdun dört bir yanında anma ve dua etkinlikleri düzenleniyor. Bu kapsamda Arguvan’ın Eymir Mahallesinde (Eymir Köyü) kömür madeni ocağında meydana gelen faciada hayatını kaybeden 301 madenci için anma programı düzenlendi.

Anma programında İstanbul Avcılar'daki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden CHP Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu’da unutulmadı.

Eymir Kültür evinde bir araya gelen Eymirliler Soma maden şehitleri ve Ferit Mevlüt Aslanoğlu için  saygı duruşunda bulundular daha sonra Hasan Yılmaz şehitler için dualar okudu, lokmalar dağıtıldı.  Eymir Mahalle Muhtarlığı ve Eymir Köyü derneğinin organizesi ile yapılan anma etkinliğine çevre köylerden de katılım oldu.

Anma etkinliğinde yapılan açıklamada Somada geçim mücadelesi veren 301 maden emekçisinin şehit olmasından duyulan üzüntü dile getirilip bu facia madencilerin kaderleriymiş gibi gösterilmesi üzüntü ile dile getirildi. Facianın sorumlularının objektif olarak tespit edilerek hesabı sorulması gerektiği maden şehitlerinin ailelerine ve yaralılara her türlü destek verilmelidir denildi. Maden sektöründe çalışan tüm emekçilerin bundan sonra bu tür facialarla karşılaşmamaları için tedbirlerin önceden alınması faciaları kadermiş göstermekten kaçınılmadılar denilerek Soma madeninde hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar dilenip başka acıların yaşanmaması temenni edildi.  

CHP Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlunun kişiliğinden ve çalışkanlığından da söz edilen anma programında yüreği iyilikle dolu örnek bir milletvekili olduğu onu zamansız  kaybetmekten büyük üzüntü duyulduğu belirtilip Allahtan rahmet ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı dilendi.

Anma programından sonra yine kültür evinde bir yıl önce vefat eden Eymir Mahallesinden İmam Albal için çocukları tarafından ölümünün birinci yıldönümü dolayısı ile ayrıca yemek verildi

www.arguvanhaber.com

Ersoy Eren 

Fotoğraflar: Ramazan Taştaş
 


 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 08:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56