FESTİVAL BASIN TOPLANTISI MALATYADA YAPILDI

Bizler de bu yıl 10.sunu gerçekleştireceğimiz Uluslararası Türkü Festivalini tanıtıp, türkü severleri Arguvan'a davet etmek için burada toplandık.

FESTİVAL BASIN TOPLANTISI MALATYADA YAPILDI
Malatya Anatolia Otel’de gerçekleştirilen tanıtım toplantısına CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş ile Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın yanı sıra düzenleme komitesi katıldı.

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş tarafından okunan basın açıklamasının metni.

SAYGIDEĞER BASIN MENSUPLARI, SEVGİLİ TÜRKÜSEVERLER, ARGUVANLILAR VE ARGUVANLI DOSTLARI!
 
Bizler de bu yıl 10.sunu gerçekleştireceğimiz Uluslararası Türkü Festivalini tanıtıp, türkü severleri Arguvan'a davet etmek için burada toplandık. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.
 
Dostlar! Türkülerimize sahip çıkmak, kültürümüze ve kimliğimize sahip çıkmak demektir, zira türküler tarihimizdir.
 
Türküler acılarımız, çilelerimiz ve aynı zamanda sevinçlerimizi paylaştığımız yegane ortak değerimizdir.
 
Türküler aşkımız, sevdamızdır.
Türküler kültür mirasımız, folklörümüzdür.
 
Türküler ustadan çırağa aktarılarak günümüze kadar ulaşan ve aynı zamanda geleceğe aktarılan gerçeklerimizdir, çocuklarımıza bırakacağımız en büyük mirasımızdır.
 
Türküler inanç biçimimizin de ifadesi olmuştur. Arguvan'ı Arguvan yapan türkülerimizdir. Kısacası Arguvan kimliği ve kültürü türkülerinde saklıdır.
 
Türküler, Arguvan'ın vitrini ve aynasıdır. Tüm bu nedenlerden dolayı Türkü Festivali yapıyoruz. 10 yıldır bitmek tükenmek bilmeyen bir arzu, istek ve coşkuyla Arguvan'da bulunuyoruz.
 
Türkü Festivali, sadece türkülerin söylendiği bir şölen değildir. Festivalde tiyatro da var, festivalde resim sergisi, fotoğraf sergisi de var. Festivalde açılışlar da, kültürel etkinlikler de var. Aynı zamanda her yıl farklı bir konuyu paylaştığımız Türkiye'nin önemli değerlerinin, aydınlarının katıldığı panellerimiz de var.
 
7 bölgeden türkülerle Türkiye'nin sesi olan Türkü Festivalimiz 3 yıldır dünyanın farklı halklarının türkülerini seslendirdiği türkülerin kardeşliğinin, halkların kardeşliğine döndüğü uluslararası bir festival haline geldi.
 
Türküler bizim en büyük zenginliğimizdir.
Türkülerimize sahip çıkalım.
 
Tüm basını ve türkü dostlarını 14-15 Temmuz'da Arguvan'a bekliyoruz.
14-15 Temmuz'da Arguvan'da buluşmak üzere.


www.arguvanhaber.com


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56