FESTİVAL ÇALIŞMA KOMİTELERİ ARGUVAN VAKFI VE KÖY DERNEKLERİ TOPLANTISINDA BELİRLENDİ

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı 13 Şubat 2012 tarihinde köy dernekleriyle toplantı yaptı. Toplantıda 14.15 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak olan 10. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nin hazırlık çalışması komisyonları oluşturuldu.

FESTİVAL ÇALIŞMA KOMİTELERİ ARGUVAN VAKFI VE KÖY DERNEKLERİ TOPLANTISINDA BELİRLENDİ
Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı 13 Şubat 2012 tarihinde köy dernekleriyle toplantı yaptı. Toplantıda 14.15 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak olan 10. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nin hazırlık çalışması komisyonları oluşturuldu. Toplantıda Vakfın ve Derneklerin 2012 yılı içerisinde yapacağı çalışmalar ve etkinliklerde değerlendirildi.
Toplantıya Arguvan Vakfı, Arguvan Merkez, Ballıca, Bellikler, Çavuş, Çayırlı (Arakel), Çobandere (Şotik), Doydum, Eymir, Gökağaç, , Karahüyük, Kuyudere (Minayik), Koyuncu (Gürge) Sığırcıuşağı (Çakmak),Yamaç (Mişedi), Yazıbaşı (Narmikan), Yayıklı (Çiftlik), dernekleri katıldı. Yoncalı (Brik) ve Asar Köyü derneklerinin mazeret bildirip katılamadığı toplantıya misafir olarak Arapkir Çakırsu (Amuran), Hekimhan Kozdere, Kars Dernekleri (KARDER) ile Dostluk ve Yardımlaşma Vakfı ve bazı Arguvanlılarda katıldı.
Misafir kurumların başkanları ve yöneticileri tanışmak amaçlı katıldıkları toplantıda kendi çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş 2012 yılı içersinde yapılacak etkinlikler ve festival hakkında katılımcılara genel bilgi verdi. Kızıldaş 2012 etkinlikleri bilgi verirken özellikle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğinin Vakıfta yapılacağını, Arguvan Türküleri Ses Yarışmasının nisan ayı sonlarında, eğitim bursuna yönelik yemekli gecenin de kasım ayında planlandığını belirtti. Katılımcı Derneklerin başkanları ve temsilcileri de derneklerinin düzenleyecekleri etkinlikler hakkında bilgi verdiler.
Toplantıda daha sonra 10. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nin hazırlık çalışma komisyonlarında görev alacaklar belirlendi çalışma komisyonlarında görev alacaklara daha sonrada ilavelerin yapılabileceği belirtildi. Malatya’da ayrıca çalışma komisyonları oluşturularak festival hazırlıkları devam ettirilecek.
Festivali yapımına kısa bir süre kala hazırlık komitesi haricinde festivalde görev alacaklar ayrıca belirlenecek. 
FESTİVAL KOMİTESİ
 
Hüseyin Taştan    Arguvan Belediye Başkanı
Mehmet Kızıldaş   Arguvan Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı
Latif Adıgüzel       Narmikan Köyü Dernek Başkanı
 
Malatyada Dernekleri temsilen Akören Dernek Başkanı Yusuf Doğan’ın ve yine Ankara Arguvanlılar Dernek Başkanı Asım Aydoğdu nun festival komitesinde olması Malatya’da ve Arguvan’da yapılan toplantıda belirlenmişti.
 
MALİ KOMİSYON
Hasan Aydın, Yusuf Mola, Erol Çakmak, Mustafa Çıplak, Latif Adıgüzel, Hasan Baltacı, Mehmet Ali Parlak, Veysel Karahan, Fatma Kılıç, Muharrem Korkmaz, Sakine Yıldırım.
 
EĞİTİM KÜLTÜR KOMİSYONU
Mehmet Uçar, Hıdır Pekgüzel, Abbas Genç, Mehmet Engin.

BASIN KOMİTESİ
Haydar Karaçam, Kanber Yıldırım, Kadir İncesu, Erhan Kızılyar, Azmi Tulunay, Mehmet Uçar, Himmet Kaya, Rıza Parlak, İsmail Özmeral, Ersoy Eren,Muharrem Korkmaz.  

Toplantı sonunda Arguvanlıların ve Arguvanlı dostlarının festival hakkındaki önerilerini festival hazırlıklarının başlangıcı aşamasında paylaşmalarının önerilerinin değerlendirilebilmesi açısından önemide vurgulandı.

Toplantı sonunda katılımcılar Arguvan Vakfı yönetim kuruluna misafirperverliklerinden yine toplantıya Kömbe yaptırarak getiren Ballıca Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Tatlıya teşekkür ederek toplantıdan ayrıldılar.
www.arguvanhaber.com
Fotograflar:Kadir İncesu
 
  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56