İMAM CAFER’İ ANMA ETKİNLİĞİ ERMİŞLİ’DE YAPILDI

Ermişli Köyünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ermişli İmam Cafer'i Anma Etkinlikleri 14 Temmuz 2013 tarihinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

İMAM CAFER’İ ANMA ETKİNLİĞİ ERMİŞLİ’DE YAPILDI
Ermişli Köyünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ermişli İmam Cafer'i Anma Etkinlikleri 14 Temmuz 2013 tarihinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Arguvan Ermişli Köyünde İmam Cafer'in türbesi önünde saat  11.00’de başlayan anma etkinliğine İstanbul'dan gelen ve köyde yaşayan Ermişli köylüleri ile birlikte CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Başkan Yardımcısı İbrahim Çakır, CHP Arguvan İlçe Başkanı Hasan Yücel,  Prof. Dr. Sezai Yılmaz, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve Arguvan Vakfı eski başkanlarından Sadık Kayhan, CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili ve Ermişli Köyü Derneği onursal başkanı Fahrettin Kayhan, Arguvan Vakfı eski yönetim kurulu üyelerinden Orhan Belli, İl Genel Meclisi Üyeleri, Bazı Dernek Başkanları ve çevre köylerin muhtarları ile diğer protokol davetlileri katıldı.
 
Etkinlikte Köy Muhtarı İsmail Kalender ve Ermişli Köyü (Erder) Dernek Başkanı Hüseyin Gültekin’in hoş geldiniz konuşmalarından sonra CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili ve Ermişli Köyü Derneği Onursal Başkanı Fahrettin Kayhan, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay birer konuşma yaptılar.
 
CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Fahrettin Kayhan ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın ülke gündemine ait konuşmaları yoğun ilgi gördü.
 
Etkinliği Ermişli Köyünden Sanatçı Ebru Kayhan sundu. İlk olarak Abdullah Bakır ile Metin Erbek Katılımcılara yöresel deyişlerden örnekler sundular daha sonrada Sanatçılar Nilüfer Sarıtaş ve Ebru Kayhan sahne alıp birbirinden güzel türkülerden örnekler sundular.
 
Konuşmalar ve dinletiler sonrasında özenle hazırlanan lokma, katılımcılara ikram edildikten sonra etkinlik sona erdi.
 
www.arguvanhaber.com
Ersoy Eren
 
 
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
hasan dinc
hasan dinc - 9 yıl Önce

cok guzel hizmetiniz kabul olsun

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56