KANBER YILDIRIM ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ben Arguvan’da bir başkanın ben başkanım ben bilirim, ben yaparım, anlayışına dur demek için aday oldum.

Arguvan Belediye Başkan yardımcılığından ve Arguvan Belediye spor Başkanlığından istifa nedenini Belediye Başkanı ile olan yönetim ve demokrasi anlayışı farklılığından kaynaklandığını açıklayan Kanber Yıldırım, CHP'den Arguvan Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. 

Adaylık başvurusunu yaptığı CHP Arguvan ilçe başkanlığında bazı açıklamalar yapan Yıldırım, güçlü meclis anlayışını yaşama geçirmek için adayım. Güçlü meclis anlayışının meclisle sınırlanamayacağını güçlü meclis için ilçede yaşayan tüm muhtarlar, Arguvan ve mahallerini temsil eden dernekler ,sendika demokratik kitle örgütleri, kısacası tüm STK ile birlikte hareket etmek gerektiğini, bunun mevcut başkan tarafından yapılmadığını ve Arguvan’ın bunu hak etmediğini belirtti.

Başkan ben istediğime yardım ederim istemediğime yardım etmem, istediğim kurumla çalışır, istemediğim kurumla çalışmam, istediğim kararı alırım diyor bende bunu kabul etmiyorum, etmedim de.

Ben Arguvan’da bir başkanın ben başkanım ben bilirim, ben yaparım, anlayışına dur demek için aday oldum.

Arguvanlıların duygularını, düşüncelerini özgürce ifade etmelerini sağlayabilmek amacıyla aday oldum.

Belediye başkanı olursam bir ay içinde Kent Konseyi oluşturacağım diyerek açıklamalarını sürdüren Yıldırım Arguvan’ılar gelenekleri kültür ve kimliği ile demokrasiyi içselleştirmiş ortak akılla yönetilmeyi hak eden bir halktır. CHP yöneticileri ve yetkilileri Arguvan da demokratik ön seçim dışında bir yöntemi dayatırlarsa Arguvan halkı gerekli tepkiyi göstereceklerdir dedi.

Basından alınmıştır.
 
 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 21:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56