KILIÇDAROĞLU ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİNE KATILDI.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 24 Temmuz da beraberindeki heyet ile birlikte 8. Uluslararası Arguvan Türkü Festivaline katılmak için ilçeye geldi.

KILIÇDAROĞLU ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİNE KATILDI.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 24 Temmuz da beraberindeki heyet ile birlikte 8. Uluslararası Arguvan Türkü Festivaline katılmak için ilçeye geldi. Arguvan Kültür Merkezi binasının temel atma törenine katıldı ve ilçe merkezinde katılımcılara hitap etti.

Morhamam kavşağında partililer tarafından karşılanan Genel Başkan Kılıçdaroğlu
Arguvan’a girişinde gezilerine başladığı ilk günden bu yana parti otobüsünden ilk defa Mahsuni Şerif’in, Atatürk’ün Samsun’a çıkışını anlatan “Sarı saçlı mavi gözlü nerdesin” ile bazı Alevi türküleri seslendirildi.
Kılıçdaroğluilk olarak festival alanında açılan bazı çadırlar ve stantları ziyaret etti, Arguvan Belediyesi tarafından yapımına başlanacak olan Kültür Merkezi binasının temel atma törenine katıldı. Daha sonra festival alanındaki konuşmasını yaptı. Konuşmasında  ''Sesim biraz kısık. Halkın sorunlarını dile getirirken aydınlık Türkiye yürüyüşünü başlatırken sesim biraz kısıldı, beni bağışlayın'' dedi.  “Başbakanlık yetkisi” isteyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, festivalde yaptığı konuşmasında da, ekonomik kriz, işsizlik, tarım ve hayvancılık konularına değindi ve sık sık 12 Eylül’de yapılacak olan anayasa değişikliği referandumunda “Hayır” oyu kullanmalarını istedi.
Kılıçdaroğlu'na konuşmasının sonunda ''Yiğit, dik ve onurlu bir Türkiye'yi ayağa kaldırmak için türkülerden korkmayacağız, onları baş tacı yapacağız, insan yaşadığı sürece türküler de var olacak. Yaşasın türküler diyoruz, hüznü az sevinci bol olsun diyoruz'' sözleriyle tamamladı. Kılıçdaroğluna bir bağlama hediye edildi.

www.arguvanhaber.com
 Foto:Rıza Parlak

 


 
 
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56