KIZIK KÖYÜNDEKİ BALIK HAVUZU YENİLENECEK.

Kaymakam Maraşlı, yaptığı açıklamada, Kızık köyündeki balıkları çevre ilçe ve illerden ziyarete gelenler olduğuna işaret ederek, buranın yenilenmesi, havuzların genişletilmesi ve çevre düzenlemesi yapılması için çalışma başlatılacağını belirtti.

KIZIK KÖYÜNDEKİ BALIK HAVUZU YENİLENECEK.
Arguvan Kızık Köyü'ndeki balıkların havuzu yenilenecek. Kızık Köyü Muhtarı İbrahim Bozkurt, yaptığı açıklamada, yaklaşık 700 yıl önce kurulan köydeki balıkların, 'çok sayıda hastaya şifa kaynağı, çocuğu olmayana da derman olduğuna' inanıldığını balıkların, atalarından gelen gelenekle kutsal kabul edildiğini, Ölen balıkları köy mezarında dua okuduktan sonra defnedildiğini belirtti..

Muhtar İbrahim Bozkurt, balık havuzlarının eskidiğini, balıkların zarar görmemesi için Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlıya müracaat ettiklerini Maraşlı’nın da köye gelerek, havuzları incelediğini belirtip  'Köylüler olarak havuzların koruma altına alınmasını ve çevre düzenlemesinin yapılması istedik. Kaymakam da yardım sözü verdi' diye konuştu.

GEREKLİ DÜZENLEME YAPILACAK
  
Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, yaptığı açıklamada, Kızık köyündeki balıkları çevre ilçe ve illerden ziyarete gelenler olduğuna işaret ederek, buranın yenilenmesi, havuzların genişletilmesi ve çevre düzenlemesi yapılması için çalışma başlatılacağını, Ziyarete gelen vatandaşlar için çay ocağı ve piknik alanı yapılmasının da düşünüldüğünü belirten Maraşlı, köylülerin istek ve taleplerine imkanlar ölçüsünde karşılık vermeye çalıştıklarını kaydetti.
 
 
 
 
 
 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56