LEYLEĞİ İKİ BACAĞINDAN VURUP ÖLÜME TERK ETTİLER

Bilinçsiz avcılara karşı mücadele veren bazı köylüler mahkemelik olup yargılandılar. Arguvan doğal hayatı koruma derneğinin bilinçsiz avcılarla mücadelesinin haklılığı bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

LEYLEĞİ İKİ BACAĞINDAN VURUP ÖLÜME TERK ETTİLER
Arguvan yıllardır Arguvan dışından gelen avcıların uğrak yeri oldu. Morhamam civarında bir leylek iki bacağından vurulmuş halde bulundu. 

Yaralı leyleği 12.06.2016 Pazar günü bulan Zülfü ve Emrah Çakır Kardeşler aradıkları birkaç veteriner ve ilgili kurum yetkililerine ulaşamayınca Arguvan doğal hayatı koruma derneği ile irtibat kurarak yardım istediler. Zülfü ve Emrah Çakır Kardeşler yaralı leyleği Arguvan doğal hayatı koruma derneği başkanı Muharrem Bayram’a teslim ederek veterinere götürülmesini sağladılar. İki veya üç gün önce vurulduğu tahmin edilen leyleğin iki ayağının da kopma derecesinde olduğu belirlendi.

Arguvan yıllardır dışarıdan gelen avcıların uğrak yeri oldu.

Bu konuda mücadele veren bazı köylüler avcılarla mahkemelik olup yargılandılar. Arguvan doğal hayatı koruma derneğinin bilinçsiz avcılarla mücadelesinin haklılığı bir kez daha ortaya çıkmış oldu.


 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 09:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hüseyin Yalçın
Hüseyin Yalçın - 7 yıl Önce

bu konuda ilgi ve duyarlılık gösteren,doğamız için mücadele veren bütün arkadaşları takdir ediyor ve kutluyorum

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56