MALATYA PARK'TA FESTİVAL TANITIM ETKİNLİĞİ YAPILDI

14-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek ‘ 10. ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ’ tanıtımı kapsamında ‘MALATYA PARK AVM’ de iki gün süren tanıtım etkinliği düzenlendi.

MALATYA PARK'TA FESTİVAL TANITIM ETKİNLİĞİ YAPILDI
14-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek  ‘ 10. ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ’ tanıtımı kapsamında ‘MALATYA PARK AVM’ de iki gün süren tanıtım etkinliği düzenlendi.
 
İki gün süren etkinliğin birinci gününde yapılan açılışında  bir konuşma yapan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan'ın önemli bir ilçe olduğuna vurgu yaparak, "Türkiye'de ve Dünya'da en güzel ayrılık, sevda ve hasret türkülerini Arguvanlılar yazıp söylemiştir. Bu anlamda dünyanın tek uluslararası türkü festivalini yapmak önemlidir" dedi.
Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Arguvan'ı Malatya Park'ta en iyi şekilde tanıtacaklarını belirterek, Türkü severleri 14-15 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirecekleri 10. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali'ne davet etti.
Yeşilyurt Belediye Başkanı ve Malatya Girişim Grubu Başkan Vekili Mehmet Kavuk, "Her ilçenin farklı yönleri var. Biz de Malatya Park olarak her ilçemizi ağırlıyoruz. Arguvan, türküleriyle farklı bir konuma sahip" diye konuştu. Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş'da, Arguvan'ı her anlamda tanıtmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, Malatya Park'ta; Arguvan'ın kültürünü, tarihini ve geleneğini 2 gün boyunca tanıtacaklarını söyledi. Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan ise, Arguvan türkülerinin dostluğu, barışı ve kardeşliği temsil ettiğini kaydetti. Açılış sonrasında sanatçılar Aşık Ercan, Mahzun Bektaş, Hüseyin Erbaş ve Eda Eren katılımcılara türkü dinletisi sundular. Nihat Mürşit Pınar’ın ‘ Karagöz Gölge Oyunu’ ilgi ile izlendi.  

Etkinlikte fotoğraf sanatçısı Rıza Parlak tarafından hazırlanan ‘FESLİ KADINLARIMIZ’ fotoğraf sergisinde 50 fotoğraf sergilendi sergilenen fotoğraflar büyük beğeni ile izlendi. 

ETKİNLİĞİN İKİNCİ GÜNÜ
Etkinliğin İkinci gününde Sanatçı Hıdır Göksu ve Serkan Koyun , Ersin Sayın ve Hüseyin Göçer’in  sazları eşliğinde aralıklı olarak katılımcılara türkülerini seslendirdiler. Programda Bahadır Kayabaş, Aşık Sefili, Vahap Yayla ve Ermişli Emirler Mezrasından Abdullah Bakır ile Metin Erbek’de dinleti sundular. Rıza Parlak kendi yazdığı şiirleri fon müziği eşliğinde katılımcılara okudu,  etkinliğin ikinci gününde de Nihat Mürşit Pınar’ın ‘ Karagöz Gölge Oyunu’ oynandı.
 
Malatya Park AVM tarafından hazırlanan teşekkür plaketi AVM yetkilisi Arzu Keleş tarafından Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş’a verildi.
Etkinlik Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş’ın yaptığı teşekkür ve kapanış konuşmasının ardından tanıtım etkinliği sona erdi.
 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56