MALATYA TANITIM GÜNLERİNDEN NOTLAR

İstanbul SNR- EXPO Fuar merkezinde düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri beklenen ilgiyi bulamadı. Malatya Tanıtım Günlerinden notlar, Arguvan stantından kısa bir görüntü.

-İstanbul SNR- EXPO Fuar merkezinde düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri beklenen ilgiyi bulamadı.
-Malatya Valiliği, Malatya il özel idare ile Belediye Başkanlığı ile diğer resmi kuruluşların binlerce lira hazırlayarak yaptırdıkları özel stantları yok denecek kadar kişi ziyaret ederken, Fiyaskoyla sonuçlanan Tanıtımın bedeli de ağır oldu.
-Malatya Belediyesi standına yoğun ilgi oldu haberleri kamuoyunun yanıltıldığı dikkati çekti. 
-Malatya Tanıtım Günlerine ısrarlar nedeniyle katıldıklarını belirten firmalar tonlarca ürünü yeniden Malatya’ya götürmek zorunda kaldılar. Fuar Merkezinden ayrılan esnaflar “Bize ısrar ettiler, gelin katılın dediler. Geldik tonlarca mal getirdik, tanıtım yapmamışlar, kimse bu günlerin yapılacağından haberdar değil.  Rezil günler yaşadık. Masraflarımız çok ağır oldu. Stant kiralarını ödemeyeceğiz, zaten her şey ortada dediler.
-Malatya Tanıtım Günlerinin faturasının ağır olduğu belirtilirken, Resmi Kuruluşların yaptıkları stantlar, İstanbul’a gidiş-geliş, 300 kadar kamu görevlisinin gidiş ve geliş, harcırahları, nakliye, otellere ödenen konaklama ücretleriyle birlikte tanıtımın faturasının ciddi boyutlarda olduğu tahmin ifade ediliyor.
-26 Mayıs’ta düzenlenen açılış törenine katılarak basın önünde şov yapan siyasetçiler ve bürokratlar ile çevreleri dört gün fuar alanında Malatyalılarla birlikte olmaları gerekirken açılıştan sonra ne yazık ki ortada bir daha görünmediler.
ARGUVAN STANDI
 -Arguvan standı tanıtım günlerinin en çok ilgi gören ve yoğun ziyaretçisi olan standı oldu.
-Başka standlarda davul zurna ve müzikler çalınıp aşırı gürültü yapanlara   ses çıkartılmazken Arguvan standında sanatçılar türkü söylenirken Valilik görevlileri sık sık Valinin isteği diyerek mikrofonun sesinin kısılmasını ve kapatılmasını istediler. 
-Ziyaretçiler Arguvan standında sesin kısılmasının istenmesine tepki gösterdiler.
-Tanıtım günlerinin 3. gününde Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Arguvan Vakıf Başkanı  Mehmet Kızıldaş ve bazı Köy Dernekleri yöneticileri de stand içinde ziyaretçilerle birlikte oldular.
-Arguvan standında dergi, kitap, türkü, cd ve köylerin fotoğrafları ziyaretçilere hediye edildi. Slayt gösterileri yapıldı, Arguvan’ın kültürel tanıtımına ağırlık verildi.
-Arguvan Standında ziyaretçilerin düşüncelerini yazabileceği deftere stand içini ziyaret edenler deftere düşüncelerini yazdılar.
-Stant içinde gönüllü hizmet verip Arguvan’ın her yönü ile tanıtımına katkı sunanlar gelen ziyaretçileri en iyi şekilde ve güler yüzle karşılayarak önemli sorumluluğu yerine getirme gayreti gösterdiler.
-Sanatçılar, Bakan ve üst düzeydeki bürokratlar, siyasetçilerde Arguvan standını ziyaret ettiler.
 -Gönüllü Arguvan kültür emekçilerinden Rıza Parlak ve Kadir İncesu tüm anları fotoğraflarla kayıt altına aldılar.

www.arguvanhaber.com
ARGUVAN VAKFININ ETKİNLİK SONRASI AÇIKLAMASI
26-29 MAYIS Tarihleri arasında CNR Expo Fuar alanında düzenlenen Malatya Tanıtın Günleri ile ilgili organizasyon beklenen ilgiyi görmedi.
Yeterli tanıtımın yapılmadığı organizasyona katılım düşüktü ama Arguvan standı fuar alanında en çok ilgi gören ve ziyaret edilen standı oldu. Standımızı ziyaret edenlere; hazırlanan broşür, Arguvan türküleri CD'si Vakfımızın yayınlarının bazıları ücretsiz olarak takdim edildi.
Arguvan Kaymakamlığı, Arguvan Belediyesi, Arguvan Vakfı ve Köy Derneklerinin katkısıyla oluşturulan standımız otantik düzenlenmesi ve kültürel alandaki yayınlarımızla fuar ziyaretçileri ve katılımcılardan önemli övgüler aldı. Malatya Belediyesi kuruluşu olan ve organizasyonu yapan Malatya Kültür A.Ş. yetkilileri katılımdan ve fuara sağladığı katkıdan dolayı Vakfımıza teşekkür etmiştir.
Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı’ya, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’a, Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızılıldaş’a, Vakıf Yönetim Kurulu üyelerimize, organizasyon komitesinde yer alan Ersoy Eren’e, Standımızın Ağası Yusuf Mola ve eşi Hüsniye Mola’ya, Fuar boyunca standımızda görev yapan Arguvan Atatürk İlköğretim okulu Müdürü Asgar Doğan’a, Arguvan Belediyesi Personeli Erhan Güler’e Fatma Kılıç’a, Ayfer Uğurlu’ya, Seymen Fırat’a, yöresel önemli bir yiyeceğimiz olan kömbe ikramlarından dolayı Ataşehir Gündem Gazetesi Himmet Kaya, Göçeruşağı Dernek Başkanı Hakkı Genç, Gökağaç Dernek Başkanı Muharrem Arduç, ve Bellikler Köyü Dernek Başkanı M.Ali Parlak’a teşekkür ederiz. 
Söyledikleri türkülerle standımıza ve fuara renk katan ziyaretçilerin ilgisini çeken sanatçılarımız Seval Eroğlu, Hıdır Göksu, Ercan Göksu, Hakan Çakmak, Mesut Salman, Özlem Özdemir ve Ali Can Yaylagül’e teşekkür ederiz.
Standımızı ziyaret eden diğer köy dernek başkanlarına, bizi yalınız bırakmayan Arguvanlı hemşerilerimize, tüm ziyaretçi dostlarımıza teşekkür ederiz.


ARGUVAN STANDI KISA GÖRÜNTÜLERİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56