MALATYADA VE ARGUVANDA KÖY DERNEKLERİ İLE ARGUVAN VAKFININ KATILDIĞI TOPLANTI YAPILDI

Malatya’da bulunan Arguvan köy dernekleri, İstanbul’dan Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı ve Ankara Arguvan Derneğininde katılımıyla iki toplantı yapıldı.

MALATYADA VE ARGUVANDA KÖY DERNEKLERİ İLE ARGUVAN VAKFININ KATILDIĞI TOPLANTI YAPILDI
Malatya’da bulunan Arguvan köy dernekleri, İstanbul’dan Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı ve Ankara Arguvan Derneğininde katılımıyla 25 Mart 2011 tarihinde Malatya’da ve Arguvan’da olmak üzere iki toplantı yapıldı.
Malatya Akören Derneğinde yapılan ilk toplantıya Arguvan Vakfı, Ankara Arguvan Derneği  Atmalılar Derneği, Bozan, Yukarı Sülmenli, Bozburun (Parçikan), Kızık, Çavuş, Eymir, Dolaylı (Halpuz), Armutlu (Kuşu) dernekleri katıldı.
Akören Dernek başkanı Yusuf Doğan hoş geldiniz konuşması yaptı.  Dernek başkanları ve temsilcileri kendini tanıttıktan sonra Arguvan’ın sorunları konusunda ortak görüşler alındı. Daha sonra on maddeden oluşan sorunların Arguvan’da yapılacak toplantıda görüşülmesi kararlaştırıldı. Akören Derneğinin hazırlamış olduğu yemek yenildi ve Arguvan’da toplantı yapmak üzere Malatya’dan Arguvan’a hareket edildi.
Arguvan’da on maddeden oluşan sorunlara çözüm üretebilmek amacıyla Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan makamında ziyaret edildi. Birlikte sorunlar görüşüldü.
İlk aşamada geçmişte yaşanan yanlış anlaşılmaların bir kenara bırakılarak, bundan böyle Arguvan ortak paydasından hareket edilmesi konusunda karar alındı.
Belediye Başkanı Kültür Evi konusunda yapılan çalışmayı kısaca anlatı. On iki yataklı tedavi merkezi konusunda neler yapılacağı, Yoncalı Barajı konusundaki gelişmeleri ve Arguvan için bir itfaya aracının temini konuşuldu. Bu konuda koordineli bir çalışma yürütülmesi kararlaştırıldı. Teknik konularda Hurşit Kuşçu’nun sunduğu bilgiler yapılacak çalışmalara destek olması açısından anlamlı bulundu. Her çabanın Arguvan için olduğunu söyleyen katılımcılar özelikle, İstanbul Arguvan Eğitim Vakfı adına katılan Hasan Aydın ve Yusuf Mola’ya ve Ankara Arguvanlar Derneğinden Asım Aydoğdu’ya teşekkür edildi.
Belediye Başkanı Hüseyin Taştan tüm katılımcılar teşekkür ettikten sonra toplantı dağıldı.

Haber Kaynağı: RIZA PARLAK

 


RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56