MASKİ GENEL MÜDÜRÜ BOZAN VE KÖMÜRLÜK MAHALLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Arguvan’ın Bozan ve Kömürlük Mahallelerine 4.000 metre kanalizasyon hattı, Bozan ve Doydum Mahallelerine 9.900 metre içme suyu hattı döşemesinin yanı sıra yeni fosseptik çukurları yapılacak. Bozan Mahalle Muhtarı Hatun Yılmaz ve Kömürlük Mahalle Muhtarı Muharrem Karael Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’e ve ekibine teşekkür ettiler.

MASKİ GENEL MÜDÜRÜ BOZAN VE KÖMÜRLÜK MAHALLELERİNİ ZİYARET ETTİ
Maski Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Bozan ve Kömürlük’ü Ziyaret Etti
Maski Genel Müdürlüğü, yaz aylarının gelmesiyle birlikte Malatya genelinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj hattı alt yapı çalışmalarına hız verdi.

Çalışmalar kapsamında Arguvan’ın Bozan ve Kömürlük Mahallelerine 4.000 metre kanalizasyon hattı, Bozan ve Doydum Mahallelerine 9.900 metre içme suyu hattı döşemesinin yanı sıra yeni fosseptik çukurları yapılacak. Her iki mahalleyi ziyaret eden Maski Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, sorumluluk sınırları içinde olan her bölgeye MASKİ’nin hizmetinin gideceğini ifade etti.

Bozan Mahallesi’ne Ziyaret
Dr. Özgür Özdemir, Arguvan Bozan Mahallesi’nde yapılacak olan çalışma ile ilgili halkın görüş ve düşüncelerini almak için mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Bozan Mahalle Muhtarı Hatun Yılmaz, “35 yıllık şebekeden su içiyoruz. Su kaynaklarının tamamı bir araya getirildi. Boruların yenilenmesiyle birlikte bizlerde rahata kavuşmuş olacağız. MASKİ Genel Müdürümüz bizlere kanalizasyon sözünü verdi. Sokaklarımız dar olduğu için aynı anda kanalizasyon ve içmesuyu şebeke hattının döşenmesi gerekiyor. Aksi halde birini önceden yapıp diğerini sonradan yaparsak boruları kırmış oluruz. Genel müdürümüze rica ettik. Sağ olsun bizi kırmadılar.  2016 yılı içinde çalışma başlayacak. Emeklerinden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a, MASKİ Genel Müdürü Sayın Dr. Özgür Özdemir’e ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. Genel Müdürümüz Dr. Özgür Özdemir ise, “Sokakların dar olmasından dolayı içmesuyu ve kanalizasyon hattını birlikte yapmayı planlıyoruz. Dolayısıyla bir kazı ile işi bitirmiş olacağız. 3-4 aylık bir süre içinde işi tamamlamış olacağız. Mahallemize hayırlı olsun” diye konuştu.Kömürlük Mahallesi’ne Ziyaret
Dr. Özgür Özdemir, çalışmaların olacağı bölgeyi ve fosseptik çukurunun yapılacağı yeri tespit etmek için Bozan Mahallesi ziyaretinin ardından Kömürlük Mahallesi’ni ziyaret etti. Kömürlük Mahalle Muhtarı Muharrem Karael, “Kanalizasyonumuz yıllardır yoktu. Genel müdürümüze teşekkür ediyorum. Şuana kadar bizleri mağdur etmedi. Yeni yapılacak çalışma ile sorunumuz tamamen ortadan kalkmış olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır ve MASKİ’ye teşekkür ediyorum” dedi. Genel Müdürümüz Dr. Özgür Özdemir ise, “Mahallemizin kanalizasyon hattı ve fosseptik sıkıntısı vardı. Yeni fosseptik kuyusu yaparak tüm mahallenin kanalizasyonunu buraya bağlayacağız. Mahallemizin kanalizasyon sorunu yapacağımız çalışmanın ardından tamamen ortadan kalkmış olacak” diye konuştu.Maski Bülten

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 22:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
KÖMÜRLÜK
KÖMÜRLÜK - 6 yıl Önce

kömürlük köyü muhtari sayin muharrem karael'i çalişmalarindan dolayi kutluyorum .

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56