MEHMET KIZILDAŞ; DERNEKLER MİSYONUNU TAMAMLADI

Son geldiğimiz noktada köy derneklerinin misyonlarını tamamladığı. O gün bazı arkadaşlarımız bunu göremedi ama biz söylememize rağmen kuruldular, Bu gün bunlar kendi çalışmalarını tamamladılar.

MEHMET KIZILDAŞ; DERNEKLER MİSYONUNU TAMAMLADI
Bir Gün gazetesinde 19 Temmuz 2010 Pazar günü yayınlanan Gülşen İşleri'nin Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş ile yaptığı söyleşisinde şunları belirtmişti; 

Köy derneklerinin oluşmasında ilk zamanlarda düşünce olarak karşıydık. Ayrı ayrı köylerin örgütlenmesi yerine bizim gücümüzü tamamen Arguvan Vakfı çatısı altında birleştirerek daha güçlü bir ses olmanın doğru olduğunu düşünmüştük ama bazı arkadaşlarım, özellikle köy derneklerinde görev yapmak isteyenler, o konuda da başarılı oldular ama tabii son geldiğimiz noktada köy derneklerinin misyonlarını tamamladığı. O gün bazı arkadaşlarımız bunu göremedi ama biz söylememize rağmen kuruldular, Bu gün bunlar kendi çalışmalarını tamamladılar. Yeniden birlikte bir çatı altında toparlanmayı gündemimize aldık, onu da tartışmaya başlıyoruz. (Bir Gün gazetesi19 Temmuz 2010)

Sayın Mehmet Kızıldaş misyonunu tamamladığı ve kuruluşlarına düşünce olarak karşı olduğunu 2010 yılında Bir Gün gazetesinde verdiği röportajda belirtmesine rağmen Arguvan’da İstanbul’daki derneklerle Arguvan vakfının yönetimi ile çevresindeki bazı dernekçilikten gelen kişilerle bazı Arguvanlıları da yanına alarak Arguvan’da CHP'nin yaptığı eğilim yoklamasına aday adayı olarak katlıdı.

Her yönü ile tartışılması gereken 
İstanbul,izmir, Malatya gibi şehirleden gelen bir kalabalıkla tüm Arguvanlılarında dikkatini ve tepkisini çeken çalışmalar sonucunda eğlim yoklamasında 26 oy farkla birinci oldular.

Misyonunu ve çalışmalarını 2010 yılında tamamladığını ve bunları bir çatı altında toparlayacaklarını belirten Kızıldaş’ın bunu en iyi başardığı görüldü.

Dernekler ve çevresindekiler Arguvan’a belediye başkan adayı belirleme misyonunu başarı ile tamamladılar derneklerin bundan sonraki misyonları merakla bekleniyor. 

www.arguvanhaber.com

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, 09:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
huseyin seymen
huseyin seymen - 9 yıl Önce

Mehmet beyin yazisinin tamamini ekleyebilirmisiniz? www.arguvanhaber.com belden asagi haber yapmadigini herkese gosterin.


Hiç bir iletişim bilginizi nedense yazmamışsınız sizde yazının tamamı varsa rica edelim gönderin bizde yayınlayalım
www.arguvanhaber.com

ali haydar bahsi
ali haydar bahsi - 9 yıl Önce

Sayin mehmet beyin dedigi gibi onlarda arguvan vakfida misyonunu tamamladilar

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56