NARMİKAN DERNEĞİ 55 ÖĞRENCİYE BURS VERİYOR

Arguvan Yazıbaşı Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği 1977 yılında 9 öğrenciye burs vererek başlayan çalışmada 2012-2013 öğretim yılında 55 öğrenciye yükseldi.

NARMİKAN DERNEĞİ 55 ÖĞRENCİYE BURS VERİYOR
İstanbul’da faaliyet gösteren Arguvan Yazıbaşı Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği üniversite öğrencilerine burs vermeye devam ediyor. 1997 yılında 9 öğrenciye burs vererek başlayan çalışmada 2012-2013 öğretim yılında 55 öğrenciye yükseldi. Burs verilecek öğrencilerin maddi imkânları yönetim kurulu tarafından araştırılıp oy birliğiyle karara bağlanıyor. Burs verirken Narmikanlı (Yazıbaşı Köyünden) olmak, en az dört yılık bir fakülte kazanmak ve derslerinde başarılı olmak ön koşul olarak kabul ediliyor. Daha sonrada maddi olanakları göz önüne alınıyor.
Dernek yönetim kurulu her yıl burslarla ilgili çalışmalarını yeniden değerlendiriyor. Yılık 900 TL aylık 100 TL olarak ödemekte. Öğrenciler açısında dayanışma ruhunu da pekiştiren bu çalışma, toplumsal geleceğe eğitim anlamında olumlu katkıları olduğu tartışılmaz bir gerçek. Bu koşularda okuyan  öğrencilerin  gelecekte toplumsal dayanışmada daha duyarlığı olacağı beklenmekte.
Burs verilmesine katkı sunan bütün Narmikanlı ve Narmikan dostları ile dernek yönetim kurulu eğitime verdikleri bu destekle sadece dayanışma ruhuna değil, geleceğe yapılan en güzel yatırım olduğunu unutmama adına güzel bir örnek sergiliyorlar.
 
                                                                                          

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56