ÖĞRETMENLER KÖMÜRLÜK KÖYÜNDEKİ YAŞLILARI ZİYARET ETTİLER

Arguvan Atmalılar İlköğretim okulunun öğretmenleri, Kömürlük köyünün yaşlılarından. Hüseyin Güller,Gülbahar Güller ve Satı Aksoy'un evlerini ziyaret ettiler.

ÖĞRETMENLER KÖMÜRLÜK KÖYÜNDEKİ YAŞLILARI ZİYARET ETTİLER
Arguvan Atmalılar İlköğretim okulunun öğretmenleri, Kömürlük köyünün yaşlılarından. Hüseyin Güller,Gülbahar Güller ve Satı Aksoy'un evlerini ziyaret ettiler.
 
Öğretmenleri kabul eden 90 yaşındaki Hüseyin Güller, 9 çocuğu, 19 torunu olduğunu söyledi. Bu kadar uzun yaşayabilmesini temiz gıdalar tüketmesine bağlayan Güller, öğretmenlere organik köy ürünlerini tüketmelerini isteyerek, 'bu yaşıma kadar doktor yüzü görmedim. Bir defa eşekten düştüm, o zaman mecburen doktora gittim. Uzun ve sağlıklı yaşamak istiyorsanız, organik olmayan gıdalardan uzak durun. Tek çeşit yemek yiyin. Bol yoğurt, çökelek, tereyağı, bulgur pilavı, tarhana çorbası ve bal tercih ediniz ki, uzun yaşayasınız' dedi.
 
Öğretmenler daha sonra, köyün yaşlılarından Gülbahar Güller ve Satı Aksoy'un evini de ziyaret ederek gül takdim edip, yaşlılarla birlikte çay içtiler.
 
Ziyarete, Atmalılar İlköğretim Okulu Müdürü Zeynal Yüce, Müdür Yardımcısı Tamer Çakır, öğretmenler Mihriban Kodaş ve Gaye Şenol katıldı.
 
 
Haber Kaynağı ve Foto : Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56