PARÇİKAN KÖYÜNÜN İÇME SUYU SORUNU

Arguvan’ın Parçikan (Bozburun) Köyü'nde sağlıksız içme suyu nedeniyle siroz ve hepatit B hastalığı kol gezdiği hususu basına yansıdı.Haberde içme suyundan şu ana kadar 31 kişinin hayatını kaybettiğini, 14 kişinin karaciğer nakli olduğunu ve 5 kişinin de şu an nakil için sıra beklediği belirtildi.

PARÇİKAN KÖYÜNÜN İÇME SUYU SORUNU
Arguvanın Parçikan (Bozburun) Köyü'nde sağlıksız içme suyu nedeniyle siroz ve hepatit B hastalığı kol gezdiği hususu basına yansıdı.
Basında çıkan haberlerde Köy sakinlerinin uzun süredir hastalıklarla başı dertte olduğu,  Vatandaşların köy meydanında yer alan su kuyusundan ihtiyaçlarını giderdiklerini ancak bu suyunda sağlıksız olduğunu, köy sakinlerinin içme suyundan kaynaklandığını iddia ettikleri hastalıklardan dolayı şu ana kadar 31 kişinin hayatını kaybettiğini, 14 kişinin karaciğer nakli olduğunu ve 5 kişinin de şu an nakil için sıra beklediği belirtildi. 

Vatandaşlar köylerinde altyapı ve kanalizasyonun olmadığını ve sağlık şekilde yaşadıklarını söylerken, yetkililerin bu soruna biran önce çözüm bulmasını bekledikleri haberlerde yer aldı.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56