SAMA-DER (SARIYER MALATYALILAR DERNEĞİ)AÇIKLAMASI

Sarıyer Malatyalılar Derneği tarafından burs konusunda yapılan açıklamadır.

Arguvan Haber web sitemizde ARGUVAN VAKFI MALİ GENEL KURULU YAPILDI Başlıklı haber içerisinde yer alan "Gecede 50 öğrenci bursu taahhüdünde bulunan Sarıyer Malatyalılar Derneği Yönetimi bu taahhüdünü yerine getirmedi "bilgisi bulunmaktadır. Sarıyer Malatyalılar derneği 07.03.2011 tarihinde aşağıdaki açıklamayı web sitemize göndermiştir. Kamuoyunun doğru değerlendirme yapabilmesi adına gönderilen açıklamayı aynı şekilde yayınlıyoruz.16 Ekim 2010 tarihinde yapılan gecedeki burs bağışı video görüntüsü aşağıda mevcuttur.

www.arguvanhaber.com


Kamuoyuna Açıklama
Arguvan Vakfı tarafından düzenlenen dayanışma gecesinde, Arguvanlı öğrencilere burs vermek üzere yapılan gecede vakıf yönetim tarafından burs bağışı talep edilmiştir. Öğrenim gören öğrencilere verilmek üzere kamu kurum ve kuruluşları, iş adamları ve bazı hemşehrilerimiz tarafından burs bağışı yapılmıştır. Burs konusunda Sarıyer Malatyalılar Derneği Tarafından'da dernek tarafından(Dernek bünyesinde) 50 adet Arguvanlı öğrenciye burs verileceği gecede ifade edilmiştir. SAMA- DER yöneticileri tarafından bu konuda, Arguvan Vakıf yöneticilerine bilgi verilmiştir. Konuya ek olarak Arguvan Vakfına burs müracaatında bulunan 10 adet öğrencinin Sarıyer Malatyalılar Derneğine yönlendirilmesi kendilerine iletilmiştir. Verilecek 50 adet Arguvanlı öğrenciye verilecek bursların 10 âdeti Arguvan Vakfı tarafından gönderilecek öğrencilerden oluşacaktır denilmiştir.
Bu görüşmeler ve konuşmalar maalesef dikkate alınmadan Arguvan Vakfı tarafından farklı şekilde yorum yapılarak, Sarıyer Malatyalılar Derneği, Arguvan Vakfına 50 Adet öğrenci bursu verecek şeklinde anlaşılmıştır.
Arguvan Vakfı tarafından yapılan açıklamada, Sarıyer Malatyalılar Derneği'ni bu konuda söz verip de yerine getirmedi diyerek, sorumlu tutup kamuoyunda zan altında bırakması doğru bir uslup değildir. Sarıyer Malatyalılar Derneğine burs müracaatında bulunan Arguvanlı öğrencilerin sayısı şuanda oldukça yüksek orandadır. Bu çalışmalarla Arguvan Vakfına yapılacak burs taleplerindeki sayılarda da azalma olması kuvvetle muhtemel olacaktır. Sarıyer Malatyalılar Derneği bu çalışmasıyla Arguvan Vakfının bu konudaki yükünü azaltma yoluna gitmiştir. Sarıyer Malatyalılar Derneği, Arguvan Vakfına Burs verecektir diye bir taahhüt yoktur. Hiçbir dernek kendisi tarafından verilecek bursu bir başka dernek veya vakıf çatısı altına aktararak burs vermesi düşünülemez. Sadece ilgili dernek vakıftan gelecek sayısal rakamı alır ve ona göre burs vermeyi hedefler. Sarıyer Malatyalılar Derneğine yapılan burs başvurularında ki sayılarda'da çoğunlukla Arguvanlı öğrencilerden oluşmaktadır ve mevcuttur. SAMA-DER yönetim kurulu olarak'da burs verme konusundaki çalışmalarımızda halen sürmektedir. Arguvan Vakfı tarafından yapılan bu konudaki değerlendirme ve açıklamanın kamuoyu nezdine düzeltilmesini önemle rica ederiz.
SAMA-DER (Sarıyer Malatyalılar Derneği)
 AŞAĞIDAKİ VİDEOYU TIKLAYARAK ARGUVAN VAKFI GECESİNDE YAPILAN BURS BAGIŞ GÖRÜNTÜLERİNİ SEYREDEBİLİRSİNİZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56