SURİYE VATANDAŞI ARGUVANDA BULUNDU-KAYBOLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Azad Abdülkadir, sınır kapısından Türkiye'ye girdikten sonra yolunu kaybettiğini ve Malatya'nın Arguvan ilçesine kadar geldiğini söyledi. bunu duyanlar böyle bir kaybolmaya anlam veremediklerini belirtiyorlar.

SURİYE VATANDAŞI ARGUVANDA BULUNDU-KAYBOLDUĞUNU İDDİA ETTİ
Bu nasıl kaybolmak anlaşılamadı !

Suriye'den Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki akrabalarını ziyaret için gelen Suriye vatandaşı Arguvan'da bulundu.
Alınan bilgeye göre, Arguvan İlçe Emniyet Amirliği ekipleri 27 yaşındaki Suriye uyruklu Azad Abdülkadir'i devriye gezdikleri sırada buldu. İlçe Emniyet Amirliğine getirildikten sonra yemek ve çay ikram edilen Azad Abdülkadir'in memleketi olan Suriye'nin Kobani beldesine gönderileceği aktarıldı.
Azad Abdülkadir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye uyruklu olduğunu, Kobani beldesinde ikamet ettiğini söyledi. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde akrabaları olduğunu ifade eden Azad Abdülkadir, sınır kapısından Türkiye'ye girdikten sonra yolunu kaybettiğini ve Malatya'nın Arguvan ilçesine kadar geldiğini söyledi.
"Arguvan'a geldiğimi Arguvan polisinden öğrendim" diyen Azad Abdülkadir, polisin kendisini konuk ettiğini, yemek ve çay ikram ettiğini anlattı. Üzerinde sadece 10 lira para çıkan Azad Abdülkadir, "Suriye vatandaşı olarak Türk polisinin bana yaptığı ikram ve ağırlamadan memnun oldum. Kendi ülkemde Türk polisinin ne kadar cefakar, misafirperver olduğunu anlatacağım. Türk polisine minnettarım" diye konuştu
 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56