TATKINIK KÖYÜNDE İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Tatkınık köyünde yapılan ikinci sondaj çalışması sonucu su kaynağı bulundu.

TATKINIK KÖYÜNDE İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Arguvan Tatkınık köyünde yapılan ikinci sondaj çalışması sonucu su kaynağı bulundu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya ile İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, Tatkınık köyünde sürdürülen sondaj çalışmalarını inceledi. Genel Sekreter İrfan Kaya, burada yaptığı konuşmada, bu yıl Tatkınık köyünde iki sondaj çalışması yaptıklarını belirtti. İlk sondajda su kaynağı bulunamadığını söyleyen Kaya, "İkinci sondaj çalışmasından çok iyi sonuçlar alındı. Bu yapılan sondaj 152 metre derinliğinde yaklaşık saniyede 5 litre su elde ettik. Bu su köyümüzün içme suyunu sıkıntıdan kurtaracak. Bu köyde yatılı bir okul var. Köyün nüfusu yazın artmakta su sıkıntısı çekilmekteler. Bu suyun çıkması ile sıkıntıları giderilecek. Yeni su kaynağının bulunması hem bizi hem vatandaşları sevindirdi." dedi.

Tatkınık köyü muhtarı Habip Özdemir ise debisi yüksek su kaynağı bulunmasının köyde yaşayan herkesi mutlu ettiğini kaydetti.

Köy halkından emekli polis memuru Halil Özdemir de susuzluk sıkıntısının ciddi şekilde yaşandığını belirterek, "İçme suyu sondaj çalışması bizleri sevindirdi. Köyde susuzluk çok sıkıntı oluşturuyor. Köyde oturuyoruz. Fakat bütün ihtiyaçlarımızı şehirden karşılıyoruz. Nedeni içme suyu ve sulama suyu sıkıntısıydı. Evlerdeki su yetersizdi, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi çalışmıyordu. Şimdiden sonra içme suyu sıkıntısı kalmayacak. Bu su ile hanımların evde yaşantısı da kolaylaşacak. Sulama suyu olmuş olsa idi. Köyden şehre göç olmayacaktı.120 hanelik köyde 40 hane kaldı. Sulama suyu problemi de çözülürse köyden şehre göç duracak hatta gidenler geri dönecekler." diye konuştu.

Basından

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 07:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56