TATKINIK YİBO ÖĞRENCİLERİ ŞEHİT YÜZBAŞI LEVENT ÇETİNKAYAYI ANDILAR

Tatkınık Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) öğrencileri, askerleriyle birlikte okulun tadilatını yapan, daha sonra tayininin çıktığı Şırnak'ta şehit düşen ilçe jandarma komutan Yüzbaşı Levent Çetinkayayı düzenledikleri tiyatro gösterisiyle andılar.

TATKINIK YİBO ÖĞRENCİLERİ ŞEHİT YÜZBAŞI LEVENT ÇETİNKAYAYI ANDILAR

Arguvan Tatkınık Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) öğrencileri, ilçede görev yaptığı yıllarda öğrencilerle yakından ilgilenen, askerleriyle birlikte okulun tadilatını yapan, daha sonra tayininin çıktığı Şırnak'ta şehit düşen ilçe jandarma komutan Yüzbaşı Levent Çetinkayayı düzenledikleri tiyatro gösterisiyle andılar.

Okul öğrencileri, 3 yıl görev yaptıktan tayinin çıktığı Şırnak'ta 2005 yılında şehit olan 
Şehit Yüzbaşı Çetinkaya için hazırladıkları tiyatro gösterisini İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Milli Eğitim Müdürü Adnan Gönültaş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Aykan Özsarı, veliler ve vatandaşlara sundu.

Tiyatro gösterisi öncesinde kısa bir konuşma yapan öğrencilerden Şükran Maman, Levent Yüzbaşı'nın Arguvan'da görev yaptığı yıllarda okulla ve kendileriyle yakından ilgilendiğini belirterek, 'Zaman buldukça okulumuza gelirdi. Bizimle ilgilenirdi. Derslerimizi sorardı. Bize okuma azmi verirdi. Askerleriyle birlikte okulumuzu boyadı. Güzelleşmesine katkı sağladı. Onu hiç unutmadık. Kalbimizde yaşatıyoruz' dedi.

Konuşmanın ardından tiyatro gösterisi sahnelendi. Şiirler okuyup gösterilerini sunan öğrenciler, daha sonra şehit Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın emaneti olarak ifade ettikleri Türk bayrağını İlçe Jandarma Komutanı Aykan Özsarı'ya verdiler.

 
 
 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56