TÜİK AÇIKLADI;ARGUVANDA NÜFUSU BİR KİŞİDEN OLUŞAN KÖY VAR

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürü M. Salih Uras, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) 2012 sonuçlarına göre köy istatistiklerini açıkladı. Malatya’nın Arguvan ilçesine bağlı Kışla köyünde bir nüfüus var.

TÜİK AÇIKLADI;ARGUVANDA NÜFUSU BİR KİŞİDEN OLUŞAN KÖY VAR

Arguvan ilçesine bağlı Kışla, köyünün nüfusu sadece bir kişiden oluşuyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürü M. Salih Uras, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) 2012 sonuçlarına göre köy istatistiklerini açıkladı. 

Uras’ın açıkladığı verilere göre, Türkiye’nin nüfusu en kalabalık köyünün 15 bin 720 kişi ile İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Zekeriyaköy ve 14 bin 382 kişi ile Şanlıurfa’nın Kadıkendi köyleri oldu. Van’ın Bardakçı köyü 8 bin 561 nüfusu ile 3., Şanlıurfa’nın Yenice köyü 8 bin 360 nüfusla 4., Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı Kabaoğlu köyü 5 bin 833 nüfusla 5., Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Gelişen köyü 5 bin 679 nüfusla 6., İzmir’in Aliağa ilçesine bağlı Bahçedere köyü 5 bin 640 nüfusla 7., Batman’ın Kuyubaşı köyü 5 bin 418 nüfusla 8., Balıkesir’in Çayırhisar köyü 5 bin 120 nüfusla 9., İstanbul’un Başakşehir ilçesine bağlı Şamlar köyü ise 5 bin 81 nüfusla 10. sırada yer aldı. Türkiye’nin en kalabalık köyü olan İstanbul’un Zekeriyaköy’ü Türkiye’de 535, Şanlıurfa’nın Kadıkendi köyü ise 523 ilçe merkezinden daha büyük nüfusa sahip. ADNKS verilerine göre Türkiye’nin yedi köyünde sadece birer kişi yaşıyor. Bingöl’ün Adaklı ilçesine bağlı Cevizli, Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Odabaşı, Erzincan’ın Kemah ilçesine bağlı Parmakkaya, Malatya’nın Arguvan ilçesine bağlı Kışla, Muş’un Yörecik, Siirt’in Kurtalan ilçesine bağlı Çattepe ve Tunceli’nin Ovacık ilçesine bağlı Tepsili köylerinin nüfusu sadece bir kişiden oluşuyor.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56