TÜRKİYEM TV'DE ARGUVAN VAKFI BAŞKANI MEHMET KIZILDAŞ KONUK OLDU

Türkiyem tv’de Aşık Ercan’ın sunduğu “Sıladan Gurbete Arguvan Ezgileri” programına Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş ve Sanatçı Ercan Göksu konuk oldu.

TÜRKİYEM TV'DE ARGUVAN VAKFI BAŞKANI MEHMET KIZILDAŞ KONUK OLDU
Türkiyem tv’de her hafta canlı olarak yayınlanan, Aşık Ercan’ın sunduğu “Sıladan Gurbete Arguvan Ezgileri” programına 14 Ocak 2012 Cumartesi günü Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş ve Sanatçı Ercan Göksu konuk oldu.
Mehmet Kızıldaş, 14-15 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 10. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali hazırlıkları ve Arguvan Vakfı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kızıldaş, 13 Ocak 2012 Cuma günü İstanbul’da bulunan Arguvan köy dernekleri temsilcileri ve Ankara Arguvanlılar Derneği, Malatya’da faaliyet gösteren Arguvan dernekleri, Arguvan Halk Eğitim Müdürü ve okul Müdürleri ile ortak toplantı yaparak festival tarihini belirlediklerini, festival hazırlıklarına Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın önemli katkılar sunduğunu, tüm Arguvan dernekleri ile uyum içerisinde festival’in 10.yılında daha farklı festival düzenlemeyi amaçladıklarını belirtti.
Aşık Ercan’ın festivalin Arguvan’a katkısı ne oluyor sorusu üzerine yaptığı açıklamada; Arguvan’ın yurt içi ve yurt dışındaki tanıtımına ve ekonomisinde önemli katkı sunması haricinde, yurt içindeki ve yurt dışındaki Arguvanlıların birbirleri ile buluşup görüşmelerinde vesile olduğunu belirtti.
Program, Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş’ın daha önce belirlenen programına katılacak olması nedeniyle erken ayrılmasından sonra Sanatçı Ercan Göksu ve Aşık Ercan’ın türküleri ile devam etti.
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56