TÜRKÜ FESTİVALİ TAKSİMDE YÜRÜYÜŞLE TANITILDI

Arguvan Vakfı ve Köy derneklerinin ortak organizasyonu ile gerçekleştirilen yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Katılımcılar, türkü söyleyerek Taksim Meydanı'na ulaştı.

14-15 Temmuz da düzenlenecek olan ’10.ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ’ ne ulusal basının ilgisini çekmek ve tanıtmak amacıyla  24 Haziran 2012 Pazar günü Beyoğlu Galatasaray Lisesi önünden  Taksim Meydanına yürüyüş gerçekleştirilirdi.
Arguvan Vakfı ve Köy derneklerinin ortak organizasyonu ile gerçekleştirilen yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Katılımcılar, türkü söyleyerek Taksim Meydanı'na ulaştı.
 
Aralarında CHP Malatya Milletvekili Veli Ağababa’nın da bulunduğu çok sayıda Arguvanlı, Galatasaray’dan Taksim Meydanı'na yürürken yoğun ilgi gördüler turistlerinde özel ilgi gösterdiği yürüyüş, Taksim Meydanı'nda yapılan basın açıklamasıyla son buldu.
 
CHP Milletvekili Veli Ağababa, Arguvan’ın hasreti, sevgiyi, aşkı ve gurbeti türküleriyle en güzel şekilde ifade ettiğini vurgulayarak, “Arguvan’ın ismi de büyük kendisi de büyük. Dünyanın belki de ilk türkü festivalini 10 yıldan bu yana arkadaşlarımız düzenliyor. Arguvan’dan yanan meşale, inşallah tüm Türkiye’yi o aşkı ve sevgisiyle aydınlatmaya devam edecek. Tüm İstanbulluları festivalimize bekliyoruz” dedi.
 
Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş ise, “Bu yıl 10. kez gerçekleşecek uluslararası türkü festivalimizi tanıtıp türkü severleri Arguvan’a davet etmek için toplandık. Türküler aşkımız, sevdamız, kültür mirasımızdır. Arguvan’ı Arguvan yapan türkülerimizidir. Türküler Arguvan’ın vitrini ve aynasıdır” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56