YAMADAĞI SU DAVASI KIŞA ERTELENDİ

Arguvan’da yaşayanların geleceğini ilgilendiren her konuda olduğu gibi su davası da konuşulmayan konulardan birisi olmuştur,  bununla birlikte 17.06.2016 tarihli (bu gün yapılan duruşmada) duruşmada Arguvan tarafının davaya duyarsız kalması daha net görüldü.

YAMADAĞI SU DAVASI KIŞA ERTELENDİ
Yamadığı su davası 18.11.2016 tarihine ertelendi.

Duruşma tarihlerinin uzatılması ve sonuçlandırılmaması bölgede sudan faydalananlar başta olmak üzere duyarlı Arguvanlıları tedirgin ediyor. Hekimhan Belediyesinin su konusunda daha önce yaptığı açıklamalar suyun Hekimhan’a götürülmesinin kesin olduğu izlenimini yaratıyor.

Arguvan’da yaşayanların geleceğini ilgilendiren her konuda olduğu gibi 2013 yılında açılan su davası da konuşulmayan konulardan birisi olmuştur,  bununla birlikte 17.06.2016 tarihli (bu gün yapılan duruşmada) duruşmada Arguvan tarafının davaya duyarsızlığı daha net görüldü.

Davayı Arguvan tarafından yalnızca Avukat Memba Kuşçu,  yine davanın Büyükşehir olmadan önce köy adına açılmasına katkı sunan ve takip edenler Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıböyük, Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Muharrem Bayram ile duyarlı Arguvanlı olarak Ali İhsan Öztürk, katıldı. Su davasını Arguvan adına daha önceden takip eden avukatı Savaş Daşkın'ında bu duruşmaya katılmaması dikkati çekti.

Malatya’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte dava Arguvan Belediyesi sorumluluğunda takip edilmektedir.

www.arguvanhaber.com

Duruşma tutanağı aşağıdadır.


 
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 17:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56