YEŞİL KARTLILARIN 31 OCAK'A KADAR GENEL SAĞLIK SİSTEMİNE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKİYOR

Arguvandaki yeşil kart sahipleri, genel sağlık sistemine geçmek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat etmeye başladılar.Hiçbir sosyal güvencesi olmayan kişiler 31 Ocak 2012 tarihine kadar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurarak gelir testi yaptıracaklar.31 Ocak’a kadar “Gelir Testi” yaptırmak için başvuru yapmayanlar cebinden ayda 213 lira sağlık primi ödeyecek.

YEŞİL KARTLILARIN 31 OCAK'A KADAR GENEL SAĞLIK SİSTEMİNE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKİYOR
Arguvan'daki Yeşil Kartlılar Genel Sağlık Sistemine Geçiyor
 Arguvandaki yeşil kart sahipleri, genel sağlık sistemine geçmek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat etmeye başladılar.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şengül Uşen, genel sağlık sistemine geçişlerin 2 Ocak'ta başladığını hatırlattı.Arguvan'da yaklaşık 5 bin yeşil kartlı bulunduğunu ifade eden Uşen, bugüne kadar bin 200'e yakın kayıt yapıldığını bildirdi.
Yeşil kart sahibi vatandaşların bazıları yaşlı olduklarını ve köylerden geldiklerini belirterek, sisteme geçişlerin yeşil kartlılar için otomatik olarak yapılmamasını eleştirdi.

Hiçbir sosyal güvencesi olmayan kişiler 31 Ocak 2012 tarihine kadar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurarak gelir testi yaptıracaklar.

31 Ocak’a kadar “Gelir Testi” yaptırmak için başvurmazsa cebinden ayda 213 lira sağlık primi ödeyecek.

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56