YONCALI BARAJI 2013 YILINDA YENİDEN İHALE EDİLECEKMİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu’nun girişimleriyle Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Yoncalı Barajı’nın 2013 Mart ayı sonuna kadar ihalesinin gerçekleştirileceğini açıkladı.

YONCALI BARAJI 2013 YILINDA YENİDEN İHALE EDİLECEKMİŞ

Yapımı yılan hikayesine dönen, Yoncalı Barajı tekrar ihale edilecek. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu’nun girişimleriyle Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Yoncalı Barajı’nın 2013 Mart ayı sonuna kadar ihalesinin gerçekleştirileceğini açıkladı.

CHP Milletvekili Veli Ağbaba, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Sayın Bakan, Yoncalı Barajının yapım sürecini herkesten çok daha iyi bilmektedir. DSİ Genel Müdürlüğü döneminden beri Yoncalı Barajı dosyası önündedir. Ancak 20 yıldır bitirilemeyen baraj konusunda uzun zamandır somut adımlar atılmaması üzücüdür. Defalarca dile getirdiğimiz sorunu Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 2013 bütçe görüşmelerinde Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcümüz, İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nun da gündeme getirmesi üzerine, Sayın Bakan, Malatya Yoncalı Barajı ile ilgili her türlü hukuki sorunun bittiğini, yeni yapılan etüt çalışmalarının tamamlandığını, en geç 2013 mart ayı sonuna kadar yeni ihalenin yapılacağını’ belirtmiştir. Bakanın söylediği tarihin Baraj inşaatı için son tarih olmasını temenni ediyoruz. Malatyalılar Yoncalı Barajı’nın bir an önce çorak topraklara su ulaştırmasını bekliyor” dedi.


Bilgi:  Veli Ağbaba Basın Bürosu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56