DİRENİŞ NOTLARI

 “Kendimi bildim bileli Filistinliler acı çekiyor.” dedi televizyonlarda İsrail işgalini izleyen babam. Ve ardından ekledi:”Bu işin sonu nereye varacak? Filistinliler nasıl özgür olacak?” yaşlısından çocuğuna değin sürekli gündemimizde olan İsrail işgali- soykırımı karşısında bu sorular sürekli zihnimizi meşgul ediyor.

Filistin- Ortadoğu Yorgunluğu...
Devletler- Örgütler- Yapılar susuyor anladık ama bu halklara ne oluyor. Halklar- Milletler neden susuyor. Büyük insanlık vicdanına- aklına- kalbine ne oldu? 
Dünya devletleri ve milletlerinin devam eden işgal ve ambargoya yeni halkalar ekleyen İsrail’e karşı duyarsız ve sessiz kalması insanı ürkütüyor. İnsanlar ve devletler uzun süren çözümsüzlüklerden sonra, en kötü çözüme razı oluyorlar. İsrail'in ne kadar kötü- zalim- işgalci- katil olduğu bilinirse bilinsin, birlik olamayan- çözüm üretemeyen- sürekli küçülen- parçalanan- azalan Filistinliler karşısında yaptıkları olağan kabul edilmektedir.
Bunun yanında;  Dünya Futbol Şampiyonası'nın ertesinde, insanların dikkat yoğunluklarının eritildiği, zaten eğlence içerisinde bilgisayar- telefon ekranına bağlı bir toplum- millet oluştu. 
İnsanlık kurucu- kurtuluş paradigmasını yitirdi. Dünyanın hangi kıtasına- ülkesine gitseniz çürümüş bir toplum- millet ile karşı karşıyayız. 
Irak işgalinde Londra'da milyonların yürüyüş yaptığı dönemler oldu. Haberleşmenin en yoğun yaşandığı zamanda duyarsızlık zirve yapıyor. 
Konfor içinde yaşayan insanlar zaten duyarlılıklarını yitirmiş vaziyetteler. Zenginler ekonomik tehdid görmediği müddetçe ses çıkarmıyorlar.
İnsanlar- devletler uzakta gördükleri bu yangına- çürümeye sessiz kalarak 
destek olduklarını ve nihayetinde kendi evlerini- yurtlarını- ülkelerini de saracağını bilmiyorlar.

Önce Filistinliler Birleşmeli…
Filistin'i kurtaracak olan ancak ve ancak Filistinliler olabilir. Ulus-devlet- kabile- uşak- zalim- uydu- emperyalist- hegamonyacı devletlerden- liderlerden- halklardan hiçbir fayda gelmeyecek. Dünyadaki tüm Filistinliler olarak birleşiniz. Sürgünde olanlar, hicret edenler, diasporadakiler, farklı örgütlerde olanlar… Aksi halde bu çürümüş, yoz, bencil, zalim, ahmak, lanetli insanlar ve devletler sizleri değil kurtarmak, satmak, pazarlamak, ihmal etmek için her an hazır vaziyette beklemektedirler.

Dilsiz Şeytanlar...
Herkes Arap liderlerin tepki vermediğini soruyor. Esas soru şu şekilde olmalıydı: Müslüman Halklar neden tepki vermiyor? Çünkü öncelik halklardır. Yönetenlerin tavrından çok halkların tavrı önemlidir. Eğer halklar tavır almazsa yönetenlerin tavrı ya olmaz ya da pasif kalır.
Kabe'de tavaf eden Müslümanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Hint Kıtası, Ortaasya, Avrupa, Afrika… seslerini neden yükseltemiyorlar? Alim, aydın, bilgin olduğunu iddia edenlerin bir kısmı ileri giderek sessiz kalarak zulme karşı tavır olduklarını iddia ediyorlar.
Halklar- milletler dönüşmeden değişim olmaz, zulüm bitmez.

Siyonistleşen Türkler...
Atılan tweetlerden, yapılan yorumlardan, anlaşılıyor ki; İsrail'in yerli dostları- yahudileşmiş Türkler ne kadar da çokmuş... Siyonist ideallere bağlı, onları onlardan daha çok korumaya and içmiş Siyonist Türkler var. İsrail’deki işgalciler kadar içerdeki Siyonist Türkler de tehdittir. Ve tehditlerinin etkinli olmaması için halk ve devlet nezdinde tedbirler alınmalıdır.

Kur'an-ı Kerim'de Filistin Ayeti
Size ne oluyor da; (Etkisiz, pasif haldesiniz, direnişi sürekli hale getirmiyor, sürekli ağlayıp sızlanıyor, protesto etmekten yoksun, zulmü geriletmek ve yok etmek için ekonomik- siyasi- kültürel alanda mücadele vermekten aciz, korkak halde İsrail'i yenilgiye uğrayacağından şüphe eder vaziyettesiniz) Allah yolunda (Tevhid- Adalet- Hakikat- Özgürlük yolunda) ve "Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, (Topraklarımızı işgal eden, her türlü zulmü reva gören Siyonist İsrailllilerden ve onların destekçilerinden kurtar) bize tarafından bir koruyucu gönder, (İsrail'in işgal, ambargo ve zulmüne karşı bizi koruyacak- himaye edecek dünya devletleri- uluslararası kurumlar- örgütler gönder) bize katından bir yardımcı yolla!"(Filistin'i- Gazze'yi yeniden özgürlüğüne kavuşturacak, Rachel Corrieler, Mavi Marmaralar, Özgürlük Konvoyları, Hizbullah direnişçileri, silah ve yiyecek ulaştıracak STKlar- Örgütler-Devletler yolla) diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda (Mazlum- mağdur- mahrum Filistinliler uğrunda) savaşmıyorsunuz! (Yardım etmiyorsunuz- Siyonistlere ambargo uygulamıyorsunuz- korumak için mücadele etmiyorsunuz- siyaset geliştirmiyorsunuz- kendi ülkelerinizin yönetimleri üzerinde baskı oluşturmuyorsunuz- siyonizmin propagandalarını etkisizleştirmiyorsunuz- diğer dünya ülkelerini ve halklarını hareket geçirmiyorsunuz!)(Nisa- 75)

Son söz
Kazanacağız Kesinlikle Kazanacağız.
Bir bunu;
Allah'tan biliyoruz.
Tarihten biliyoruz.
Ölümden biliyoruz.
Kitaplardan biliyoruz.
İnsanlardan biliyoruz.
 Ve yine çok iyi biliyoruz ki;
İsrail'in değil Allah'ın güçlü olduğuna inandığımız an İsrail'in sonu gelmiş demektir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56