CHP’DEN SURİYELİLERE YARDIM MALZEMESİ

CHP’li belediyeler ve CHP örgütleri tarafından toplanan yardım malzemeleri Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Millevekili Veli Ağbaba tarafından Şanlıurfa’ya sığınan Suriyelilere dağıtılacak.

 CHP’DEN SURİYELİLERE YARDIM MALZEMESİ

CHP’li belediyeler ve CHP örgütleri tarafından toplanan yardım malzemeleri Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Millevekili  Veli Ağbaba tarafından Şanlıurfa’ya sığınan Suriyelilere dağıtılacak.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Suriye sınırından Şanlıurfa’ya kaçan ve sayıları 200 bine yaklaşan sığınmacılara yardım eli açtı.CHP’li belediyeler ve örgütler tarafından toplanan yardım malzemeleri tırlarla İstanbul’dan yola çıkarıldı. Yardım malzemeleri CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Mehmet Bekeroğlu ile milletvekillerinden oluşan bir heyet tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

IŞİD terör örgütünden kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilere destek vermek, onların yaralarını sarmak amacıyla bir heyetle Şanlıurfa’ya gideceklerini kaydeden Ağbaba, "CHP’li belediyelerimiz tarafından toplanan yardım malzemelerini Suriye’den gelen sığınmacılara teslim edeceğiz. CHP olarak hiçbir ayrım yapmadan ihtiyacı olan her yere ve herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Şanlıurfa’da bir insanlık dramı yaşanıyor. Yaşanan dramda elbette IŞİD terör örgütünü besleyip büyüten AKP Hükümeti’nin çok büyük rolü var. Sınır bölgelerimiz Dünya’nın en kanlı terör örgütlerinden birinin kontrolüne geçmiş durumda. Bir an önce bu vahşete ve kötü gidişe dur denilmelidir” dedi.

Yardım tırlarının İstanbul’dan yola çıktığını kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Çarşamba günü tırların Şanlıurfa’da olacağını ve yardım malzemelerinin sığınmacılara teslim edileceğini belirtti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56