ERDOĞAN ALMANYA'DA PROTESTO EDİLDİ

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşmek üzere Almanya’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; Almanya- Berlin’de Alevi örgütlerinin ve Türkiye Gençlik Birliği’nin düzenlediği eylemlerle protesto edildi.

ERDOĞAN ALMANYA'DA PROTESTO EDİLDİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın Köln mitingini protesto için 8 ayrı noktasında gösteriler yapıldı. 

Almanya- Berlin’de Alevi örgütlerinin ve Türkiye Gençlik Birliği’nin organize ettiği gösteriye Almanya’nın hemen her kentinin yanı sıra Avrupa ’nın pek çok ülkesinden de binlerce kişi katıldı. 

Otobüslerle gelen protestocu grup, yerel saatle saat 13.00’de, Erdoğan’ın konuşma yapacağı Lanxess Arena’ya 3 kilometre uzaklıktaki Ebertplatz’dan, Aachenerweir Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşte gruplar hükümet aleyhine sloganlar attı. Bazı Alman sol grupların da destek verdiği mitingde, Türkçe ve Almanca sloganlara atıldı, Yürüyüşte, Soma’daki maden faciası ve Gezi Parkı olaylarına ilişkin pankartlar da yer aldı. 

Mitingte “AKP istifa, Erdoğan istifa”, “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Faşizme karşı omuz omuza” oldu. Güvenlik kortejinde görev yapanların Soma yazılı baretlerle katıldığı yürüyüşte, “Tayyip baksana, kaç kişiyiz saysana”nın yanı sıra Çarşı sloganları ile “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganları da atıldı.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanı Turgut Öker, Başbakan Erdoğan’ın Almanya’daki Alevilerle ilgili daha önce yaptığı açıklamasına karşı bir ders olduğunu söyledi. 

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
yusuf senturk
yusuf senturk - 8 yıl Önce

Mitinge bizlerde katilmistik cok kalabalik alevi kesimi otobuslerle kilometrelerle uzaklardan gelmislerdi,umariz erdogan bunlardan ders cikarip ayirimcilik yapmaz gezi parki ve okmeydaninda hayatini kaybeden ugur cana tanridan rahmet kederli ailesine bas sagligi dileriz

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56