ARGUVAN VAKFI WEB SİTESİNDE FESTİVAL AÇIKLAMASI

Arguvan Belediye Başkanının önemli bir sağlık sorununun olması, Arguvan Vakfının kendi yerine kavuşabilmesi için gerekli maddi katkı sağlanması için çalışma yapılacağı neden gösterilerek 2013 yılında festival yapılmayacağı, bu konuda tüm hemşehrilerin anlayış göstereceğinin umulduğu açıklandı.

ARGUVAN VAKFI WEB SİTESİNDE FESTİVAL AÇIKLAMASI

Arguvan Belediye Başkanının önemli bir sağlık sorununun olması, Arguvan Vakfının kendi yerine kavuşabilmesi için gerekli maddi katkı sağlanması için çalışma yapılacağı neden gösterilerek 2013 yılında festival yapılmayacağı, bu konuda tüm hemşehrilerin anlayış göstereceğinin umulduğu açıklandı.ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ 2014 YILINDA YAPILACAK

Arguvan Belediyesi, Arguvan Vakfı ve İstanbul’da bulunan Köy Derneklerinin ortak görüşü ile 2013 yılında yapılacak olan Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin aşağıda belirtilen sebeplerden dolayı 2014 yılında yapılması benimsendi.

1. Arguvan Belediye Başkanımızın önemli bir sağlık sorununun olması,
      
2. Arguvan Vakfımızın yıllardan beri özlemini çektiği kendi yerine kavuşabilmesi için gerekli maddi katkı sağlanması konusunda çalışma yapılması.
    
2014 yılında yapılacak Festivalin içeriğinin zenginleştirilmesi ve  konseptinin geliştirilmesi, projeler üretilmesi konularında  aşağıdaki isimlerden oluşan  komisyon çalışma yapmak için görev almıştır.
          
          Rıza parlak
          Mehmet Uçar
          Azmi Tulunay
          Aziz Fidan
          Süleyman Kılıç
          Hakkı Genç
          Muharrem Arduç
          Adıgüzel Göksu
          Muharrem Korkmaz

Bu konuda tüm hemşehrilerimizin anlayış göstereceğini umuyor, 2014 yılında yapacağımız Festivalimizde buluşmak dileğiyle…

KaynaK: Arguvan Vakfı web sitesi


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Mehmet Göksu
Mehmet Göksu - 10 yıl Önce

10 yıldır düzenli olarak yapılan ve uluslararası bir kimliğe kavuşturulan Arguvan Türkü Festivali’nin yapılmaması Arguvan’a ve Festival’in kimliğine geri dönüşü olmayan zararlar verecektir.
Arguvan Vakfı’nın yer alımı gibi bir gerekçeyle festivali bu sene düzenlemekten vazgeçmesi Festival’in ertelenmesi için geçerli bir sebep değildir. Arguvan!dan bu çapta bir organizasyonu düzenleyebilecek başka oluşumlar çıkmalıdır ve buna başta Arguvan Belediyesi ve köy dernekleri olmak üzere herkes destek vermelidir.
Bu sene Arguvan Türkü Festivali daha küçük çapta da olsa düzenlenmeli ve Festival’in devamlılığı sağlanmalıdır.
Böyle bir oluşuma en iyi Ankara Arguvanlılar Derneği önderlik edebilir. Şimdiye kadar yapmış olduğu faaliyetlerle Ankara Arguvanlılar Derneği böyle bir oluşumun altından kalkabileceğini ispatlamıştır.
Geç kalınmadan Arguvan Belediyesi’nin öncülüğünde Ankara Arguvanlılar Derneği tarafından çalışmalara başlanılmalı ve Festival adına yakışır şekilde düzenlenmelidir.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56