ATIL GEDİK’TEN ÇOCUK ÖYKÜLERİ KİTABI

Atıl Gedik ”Öykü Denizi” adını verdiği çocuk öykülerinin ilkidir. “Geleceğimiz Olan Çocuklara Hayallerinizi  Gerçekleştirmeniz Dileğiyle”  diye söze başlayarak her biri diğerinden  güzel sekiz öyküyü kaleme almış.

ATIL GEDİK’TEN ÇOCUK ÖYKÜLERİ KİTABI
Masal ve öyküler her zaman çocukların sevdiği konulardır. Okumak kadar üretmekte farklı bir güzellik taşır. 1977 yılında Arguvan doğumlu olan Atıl Gedik Mamısa (Koçak) köyünde öğretmen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelir. Öğretmen babası görevi gereği hayatı gurbette geçer. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Balıkesir Susurluk'ta tamamlar. Sonra  İzmir Ege Üniversitesi Gıda Yüksek Mühendisliği tamamlayarak hayata atılır. İlk bilimsel çalışması “Üç Aşamada Haşaratla Mücadele”  adlı bilimsel çalışması yayınlanır.  Ama doğduğu coğrafya ve tabiata olan düşkünlüğü  çocuk öykülerine merak sarmasına yol açar.
 
Atıl Gedik ”Öykü Denizi” adını verdiği çocuk öykülerinin ilkidir. “Geleceğimiz Olan Çocuklara Hayallerinizi  Gerçekleştirmeniz Dileğiyle”  diye söze başlayarak her biri diğerinden  güzel sekiz öyküyü kaleme almış. Öykülerinden doğaya olan tutkusu ve hayvan sevgisini çocukların temiz kirlenmemiş yüreklerine taşımayı amaçlıyor. Amaçlamakla kalmayıp bunu gerçekten başarıyor. Hayvanların sevili yönlerini önemsiyor. Kirpiden söz ederken “Kibar Kirpi” diyerek kirpinin dikenlerinden çok kibarlığını öne çıkarıyor. Hayvanların yanı sıra bitkileri aynı bakış açısıyla değerlendiriyor. 
 
Kitabın anlatımını destekleyen çizimler Deniz Gedik ve Esen Alp ait. Deniz Gedik aynı zamanda Atıl Gedik’in oğlu. Belli ki bu babasının anlatımlarını resimleyerek ona destek olmuş. Esin kaynakları doğa ve tabiat olunca anlaşmakta pek zorlanmamışlar.
 
Her çocuğun okuması gereken bu öyküler gelecek kuşakların hayallerine ve umutlarına katkı sunacaktır. Yeni okuyanlara kitap okuma alışkanlığı kazandırma açısından destek olacağı kanısındayım. 
 
Yazar hakkında ki tanıtım kısa ve özdür. Yazar 1977 yıllı, Malatya doğumludur. Gıda yüksek mühendisidir. 1993 yılından beri İzmir’de yaşamaktadır. Urla – Bademler Köyündeki evi, doğası ve ailesi ilham kaynaklarındandır. Deneme çalışmaları devam etmektedir.
 
İletişim Adresi için. Sidas Medya Ltd. Şti. Fevzipaşa Bulvarı Çelik İş Merkezi – İZMİR
Tel : 0232 441 60 o1 Fax : 0 232 441 61 06 Mail Adresi.  [email protected]. com

Kaynak:Rıza Parlak

 
 

RIZA PARLAK

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 08:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56